• Kolejne zajęcia WOT klas pierwszych

• W dniach 11 oraz 12 maja 2023 r., kadeci klas 1 A,B,C,D - naszego Liceum kolejny raz udali się do 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu. Zajęcia rozpoczęto rozgrzewką w postaci utrwalenia zagadnień z musztry zespołowej. Następnie instruktorzy pokazali oraz omówili postawy strzeleckie jakie stosują żołnierze WOT podczas działań. Kadeci w trakcie zajęć doskonalili przyjmowanie postawy strzeleckiej stojącej, klęczącej oraz leżącej.
            Kolejnym tematem były zasady formowania oraz poruszania się w marszu ubezpieczonym, a także reagowanie pododdziału w przypadku kontaktu z przeciwnikiem.
            Zajęcia z manualnej obsługi broni są może monotonne ale w przyszłości przyniosą efekty w postaci szybkiej reakcji podczas strzelania.

• Drużyny z naszej szkoły brały w udział Predator Games 2023

• Predator Games to międzyszkolny turniej e-sportowy dla polskich szkół, którego organizatorem jest Acer sp.z.o.o. W sezonie pierwszym, w którym brała udział również nasza szkoła, wzięło udział 1024 szkół i nie okazaliśmy się być najgorsi.
            Graliśmy (12 osób) w grach:

• League of Legends
            • Rocket League
            • Fortnite
            • Szachy

Kolejno otrzymywaliśmy miejsca:

• Fortnite - doszliśmy do drugiego dnia, co daje nam top 128 polski.
            • Szachy - styl szwajcarski - nie lada wyzwanie. Nasz reprezentant uplasował się około 150 miejsca, do top 64 (które przechodziło do kolejnego dnia) zabrakło mu zaledwie 1,5 pkt. oraz czasu...
            • Rocket League - graliśmy 3 mecze w strukturze bo1 (do pierwszej wygranej) co dało nam top 256 spośród aż 1028 szkół.
            • League of Legends - niestety "wyrzuciło" naszego gracza podczas spotkania i nie wygraliśmy ani jednego meczu.

Do wygrania byly potężne pieniądze dla szkoły oraz super sprzęty gamingowe od Acer Predator dla finalistów.
            Tym razem zabrakło nam szczęścia... W przyszłym roku na pewno weźmiemy udział w następnym sezonie rozgrywek Predator Games!
            Każdy członek naszej drużyny, która zagrała mecz, otrzymał od organizatorów unikatowy plecak Predator.

• Warsztaty dziennikarskie w Krakowie

• W piątek, 12 maja br., uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w kolejnych warsztatach dziennikarskich w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UP JP2.

Warsztaty składały się z trzech części. W pierwszej kolejności mieliśmy możliwość udziału w nagrywaniu wywiadu w studiu telewizyjnym, który prezentowali studenci. Następnie w rewelacyjny sposób pani dr Olimpia Górska wprowadziła nas w świat właściwego doboru agendy wiadomości-setting, po czym uczniowie w praktyce mieli przygotować taką agendę.

Dziękujemy Władzom Uczelni za umożliwienie doskonalenia naszego warsztatu dziennikarskiego.

• Nurkowanie w Mszczonowie

• Kurs płetwonurka P1 w naszym Liceum dobiegł końca. Nad szkoleniem oraz egzaminem czuwał Pan Damian Dudek - instruktor M3, który jest również Szefem Podkomisji Medycznej federacji LOK CMAS. Podczas szkolenia wspierał go Michał Krzywiecki – instruktor samoobrony oraz wyszkolenia strzeleckiego w naszym Liceum, który jest również instruktorem M1 powyższej federacji nurkowej.
            W kursie udział wzięło 8 kadetów klas OPW, w tym dwie dziewczyny, którzy nie bali się wejść do podwodnego świata.
            Kadeci wraz z instruktorami po zakończeniu kursu udali się na nurkowanie do symulatora nurkowań „DEEPSPOT” w Mszczonowie. Obecnie jest to najgłębszy basen w Europie o głębokości 42m. Kadeci posiadają uprawnienia do nurkowania do 20 m i na taką głębokość zeszli pod wodę.
            W tym dniu wykonaliśmy dwa nurkowania, gdzie podczas pierwszego przypomniano podstawowe ćwiczenia z kursu a następnie popłynęliśmy na wycieczkę na głębokość 20 m. Można było zobaczyć „wrak” motorówki z pewna atrakcją wewnątrz :-) oraz jak wygląda tuba prowadzącą na 42 m. Do nurkowania na taką głębokość prowadzi droga pełna szkoleń oraz doświadczenia pod wodą.
            Drugie nurkowanie tego dnia polegało na doskonaleniu pływalności oraz zwiedzaniu pozostałych atrakcji basenu.
            Gratulujemy kadetom wytrwałości oraz zdobytych certyfikatów P1 LOK CMAS, które upoważniają ich do nurkowania na całym świecie. Mamy nadzieję, iż bakcyl nurkowania w naszym Liceum został złapany, a nasi młodzi płetwonurkowie, będą pod naszym okiem podnosić swoje kwalifikacje. Kolejny kurs dla odważnych planowany jest po wakacjach.

Artykuł w prasie lokalnej "Przełom" - link: https://przelom.pl/45646-uczniowie-liceum-w-trzebini-ukonczyli-kurs-pletwonurka-zdjecia.html

• Uczestniczyliśmy w XIV Powiatowym Dniu Strażaka

• W piatek, 5 maja br., na Rynku w Trzebini miała miejsce ważna, lokalna uroczystość - XIV Powiatowy Dzien Strażaka, która zgromadziła nie tylko gminne i powiatowe władze ale również wojewódzkie.
            Reprezentanci naszej szkoły mieli okazję zobaczyć uroczysty apel z okazji obchodów XIV Powiatowego Dnia Strażaka i wręczenie medali i odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom oraz zaprezentować ofertę naszego Liceum przy stoisku promocyjnym WCR w Oświęcimiu.