• Sukces Nicoli podczas niedzielnego Memoriału Stanisława Dragana

• W niedzielę, 21 maja br., uczennica naszego Liceum, Nicola Zimny (zawodniczka klubu Wisła Kraków), brała udział w „Memoriale Stanisława Dragana” w kat.46 kg
            Nicola wygrała walkę w pierwszej rundzie przez Rsc z zawodniczka Hutnik Kraków, Oliwią Indyka.
            Gratulujemy sukcesu!

Źródło zdjecia: archiwum prywatne Nicoli

• Zapraszamy do udziału w Marszu Pamięci Ofiar Getta w Trzebini

• W dniu 30 maja br., przypada 81. rocznica likwidacji getta w Trzebini.

Tego dnia chcemy upamiętnić ok. 700 osób pochodzenia żydowskiego, które 30 maja 1942 r., po selekcji na Placu Targowym skoszarowano w hali fabrycznej dawnej gazowni przy ul. Dąbrowskiego.

7 czerwca 1942 r. przeprowadzono ich na stację kolejową w Trzebini, skąd zostały wywiezione do KL Auschwitz-Birkenau i zamordowane.

Nasze Liceum zostało zaproszone na uroczystości, upamiętniajace to wdarzenie.

Po odczytaniu na Rynku relacji z tych wydarzeń ocalonych z Holokaustu trzebińskich Żydów, planowane jest przejście drogą, którą najprawdopodobniej szli mieszkańcy getta do budynków nieczynnej już wówczas gazowni. Droga będzie prowadziła ulicą św. Stanisława, do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego i dalej tą ulicą pod budynki dawnej gazowni.

Zachęcamy do udziału w tej uroczystości!

• Sprzątanie Beskidów

• W dniu 20.05.2023 r., przedstawiciele naszego szkolnego koła PTT oddziału w Chrzanowie, wzięli udział w akcji sprzątania Beskidów w rejonie Babiej Góry. Wszyscy zapamiętamy ten wyjazd, ponieważ nie obyło się bez przygód :)
            Sprzątanie odbyło się na wesoło, ponieważ prócz pogody dopisywał wszystkim dobry humor. Czekamy na kolejny taki wyjazd!!!

• Sukces naszego ucznia na XXIV Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa

• W sobotę, 20 maja 2023 r. w Integracyjnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Józefowie, odbył się XXIV Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.
            W zawodach startowało niemal 550 zawodników z 4 państw: Polski, Ukrainy, Łotwy i Czech.
            Po 3 wygranych walkach Bruno Kadłuczka zajął 1. miejsce.
            W zawodach brał również udział Michał Góralczyk.
            Źródło fotografii: FB Okiem Sportowca, zbiory prywatne