• Wśród naszych licealistów mamy skoczka spadochronowego PJ(B)

• Uczennica naszego liceum, Justyna Trębecka w ostatnich dniach zdała egzamin na świadectwo kwalifikacji skoczka spadochronowego PJ(B). Żeby mogła otrzymać powyższy dokument, musiała spełnić pewne wymogi, takie jak: 50 skoków z opóźnieniem otwarcia, 30 minut swobodnego spadania, umiejętność poruszania się w 3 płaszczyznach podczas swobodnego spadania (skok zawierający obroty, salta oraz beczki) oraz kurs z układania spadochronu głównego.
            Dzięki tej licencji będzie mogła poszerzyć swoje możliwości o inne strefy spadochronowe.
            Gratulujemy!

• Pokaz musztry paradnej podczas Pikniku Wojskowego w Oświęcimiu

• W dniu 17 sierpnia 2024 r., uczniowie z klasy II B i II C, podczas Pikniku Wojskowego w Parku Hallera w Oświęcimiu, dali pokaz musztry paradnej.
            Mimo wakacji i panującego gorąca, udało nam się dotrzeć na miejsce i zrobić wspaniały pokaz.
            25 - osobowa grupa naszych Kadetów miała również okazję do obejrzenia przygotowanej wystawy sprzętu i wyposażenia wojskowego.
            Musztra zebrała zasłużone brawa. Drugi występ publiczny połączonych dwóch grup pokazowych był bardzo udany.
            Otrzymaliśmy również podziękowania od Szefa WCR Oświęcim, Pana ppłk Grzegorza Grzywny.

Film na FB: https://www.facebook.com/reel/1201526487666932

• Osiągnięcie na zawodach łuczniczych

• Uczeń naszego liceum, mieszkaniec Piły Kościeleckiej - Hubert Gajec, zdobył dwa medale uczestnicząc w XXX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH w sekcji łucznictwo, w kategorii junior młodszy:
            - Złoty medal – drużynowo wraz z dwoma Małopolaninami,
            - Brązowy medal – w mikst z koleżanką z klubu GROT Zabierzów.
            Olimpiada odbyła się w Zamościu, w dniach 18 - 21 lipca 2024 roku.
            Na co dzień Hubert uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini (klasa wojskowa), trenuje łucznictwo w ULKS GROT Zabierzów oraz jest w Kadrze Narodowej Polskiego Związku Łuczniczego - łuk klasyczny - junior młodszy.
            Pierwszą styczność z łukiem miał w Stowarzyszeniu Łuczniczym Arrow nad Zalewem Chechło w Trzebini.
            Gratulujemy sukcesu!

(zdjęcia przesłane przez Huberta Gajca)

• Obchody 80. lecia wybuchu Powstania Warszawskiego

• W dniu 1 sierpnia 2024 r., miały miejsce obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Główne uroczystości odbywały się w Warszawie, na terenie wojskowej części Cmentarza na Powązkach.
            W takim dniu nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu „PARASOL“ oraz grupy kadetów do wsparcia kwesty na remont nagrobków na kwaterze PARASOLA.
            Na miejscu wzięli nas pod swoje skrzydła nasi przyjaciele ze Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionów „ZOŚKA“ i „PARASOL“. Na początku oddaliśmy hołd naszym poprzednikom na terenie kwatery Batalionu „PARASOL“, a następnie udaliśmy się na kwaterę Batalionu „ZOŚKA“.
            Przed rozpoczęciem uroczystości odwiedził nas ppłk Zbigniew Rylski ps. Brzoza – Ojciec Chrzestny naszego sztandaru, mjr Jakub Nowakowski ps. Tomek z batalionu ZOŚKA. Następnie spotkali się z nami płk Marcin Suszko – Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów oraz nasz „Cichy i Skuteczny“ przyjaciel st. chor. szt. Dariusz Biernacki – Starszy Podoficer Dowództwa Jednostki Wojskowej Komandosów.
            Poczet sztandarowy naszej szkoły zaprezentował się przed pomnikiem Gloria Victis wraz z innymi pocztami sztandarowymi, w głównych uroczystościach na których obecny był:
            - Prezydent RP Pan Andrzej  Duda,
            - Marszałek Sejmu Pan Szymon Hołownia,
            - Marszałek Senatu Pani Małgorzata Kidawa-Błońska,
            oraz żyjący uczestnicy Powstania Warszawskiego.
            Nasza delegacja odwiedziła grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz złożyła wieniec od szkoły przy pomniku Gloria Victis, a poczet sztandarowy naszego Liceum oddał honory.
            Mimo gorącej sierpniowej pogodny, nasi kadeci godnie zaprezentowali naszą szkoła podczas uroczystości. Mieli okazję wspomóc zbiórkę pieniędzy na remont grobów żołnierzy batalionu „PARASOL“, porozmawiać z żołnierzami, politykami oraz żyjącymi powstańcami.
            Nasza młodzież bierze aktywny udział w uroczystościach związanych ze środowiskiem powstańczym, gdyż jest to zawsze żywa lekcja historii oraz patriotyzmu.

• Trzebinia, ul. Szkolna 3

32-540 Trzebinia
        • Stowarzyszenie Proobronno - Oświatowe "KADET"

32-540 Trzebinia