• Zajęcia z ASG

• Korzystając z pięknej pogody w sobotę, 28 października br., na terenie Starej Maszyny w Trzebini przeprowadzone zostały zajęcia z ASG.
            W zajęciach udział wzięło 25 kadetów.
            Do dyspozycji były między innymi karabinki Berel.
            Zaszczyciło nas swoją obecnością 3 absolwentów naszego Liceum. Dwóch z nich, to żołnierze.
            Pogoda dopisała, a zdobywanie falagi przeciwnika nie miało końca.
            Podziękowania dla Dominika, za pomoc w organizacji szkolenia i udziale w zajęciach. Do następnego!

• Targi Książki w Krakowie

• Tradycyjnie już, uczniowie naszej szkoły w czwartek i piątek (tj., 25 i 26 października br.), uczestniczyli w 26. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
            Liczba wystawców oraz przybyłe na to wydarzenie tłumy powodowały u nas lekki „zawrót głowy”, ale finalnie każdy mógł wybrać dla siebie odpowiednią pozycję. Zakupy książkowe bardzo się udały.
            Mieliśmy możliwość spotkania oraz porozmawiania z ciekawymi osobami, pisarzami i nie tylko.
            Mamy nadzieję, że za rok również  pojedziemy na Targi Książki do Krakowa.

• Praktyki w przedszkolu

• Klasy pedagogiczne, pierwszy raz w tym roku szkolnym, odbyły praktyki w zaprzyjaźnionych przedszkolach: Przedszkolu Błękitna Laguna i Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Trzebini. Tematem zajęć był Dzień Dyni. Podczas świętowania nasi uczniowie połączyli edukację, kreatywność i wesołą zabawę. Nie zabrakło też chwil spokoju z ciekawymi bajkami.
            Ten czas był dla nich niezapomnianym doświadczeniem.

• Kolejny sukces naszych kadetów na zawodach strzeleckich

• W dniu 17.10.2023 r., drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, w składzie: Aleksandra Konwińska, Julia Kawa oraz Wiktor Bałys wzięła udział w Wojewódzkich Eliminacjach do Strzeleckich Mistrzostw Polski, w miejscowości Biecz.
            Konkurencje strzeleckie odbywały się na strzelnicy multimedialnej, gdzie zawodnicy mieli do wykonania strzelania w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z województwa małopolskiego.
            Nasza drużyna zajęła wysokie, 3. miejsce w klasyfikacji zespołowej. Aleksandra Konwińska zajeła 2. miejsce w kategorii dziewcząt indywidualnie, a Julia Kawa 3. miejsce w tej samej kategorii.
            Dziękujemy naszym kadetom za kolejny powód do dumy - za zajęcie wysokiej lokaty oraz dorosłe podejście do zawodów.
            Jak widać, ostatni rok szkoleniowy zaczyna przynosić efekty w postaci wysokich lokat w zawodach, w których bierzemy udział.