• Udział LO w Trzebini w miejskich obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja

• Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w miejskich obchodach święta, naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali Nikola Trybuś, Julia Przytulska oraz Piotr Domagała.
            Po uroczystej Mszy w intencji Ojczyzny, poczty sztandarowe przemaszerowały na Rynek Trzebiński, by wziąć udział w uroczystościach miejskich.

• Listy od uczniów z Turcji, Bułgarii i Gruzji - Projekt kulturowo-językowym eTwinning z angielskiego

• W marcu informowaliśmy was, że uczniowie klasy 2B, biorący udział w projekcie eTwinning „We plant friendship”, napisali listy w języku angielskim do uczniów z Turcji, Gruzji i Bułgarii, w których zamieścili informacje o sobie oraz o wybranej polskiej tradycji. Do listów dołączyliśmy nasiona typowych polskich kwiatów. Nareszcie możemy pokazać wam listy, które otrzymaliśmy od zagranicznych kolegów. W listach dostaliśmy również nasiona roślin typowych dla tych 3 krajów. Ponieważ tytuł projektu to „We plant friendship”, zatem nasionka zostaną posadzone w doniczkach i zobaczymy, co uda nam się z tego wyhodować. Kolejne zadanie przed nami to stworzenie audio prezentacji na temat zwyczajów i tradycji naszego kraju i wykonanie map państw biorących udział w projekcie (mapy mają zawierać informacje o tradycjach krajów wg. prezentacji przygotowanych przez uczniów).  Listy i mapy będzie można zobaczyć na gazetce szkolnej na drugim piętrze.

Poniżej zdjęcia listów, które otrzymaliśmy od partnerów z projektu.

• Praktyki w przedszkolu

• Grupy pedagogiczne kolejny raz odbywały praktyki w przedszkolach. Uczniowie, jak zawsze, wykazali swoje zaangażowanie, kreatywność oraz dobry kontakt z dziećmi. To dla nich cenne chwile.