• Trzeci dzień szkoleniowy na obozie klasy 4a

• Trzeci dzień na obozie (28.09.2023 r.) minął kadetom klasy 4a na zwykłych czynnościach, jak w wojsku. Rano zaprawa poranna na dobry początek dnia, a później zajęcia prowadzone przez instruktorów ze 112. blp z Oświęcimia. W nocy ze środy na czwartek instruktorzy ogłosili alarm bojowy. Kadeci zmuszeni byli szybko wrócić z objęć Morfeusza i zacząć działać jak podczas działań bojowych. Kadeci musieli szybko sie ubrac w umundurowanie oraz cały sprzęt jaki mieli ze sobą. Klasa wcześniej została podzielona na dwie sekcje, a następnie został zarządzony wymarsz na 10 km jako sprawdzian działań w przygodnym terenie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi. Krótka noc za kadetami ale za to szybko zaczął się kolejny dzień szkoleniowy. W piątek egzamin i upragniony powrót do domu.

• Obóz wojskowy klasy 4 a OPW

• Uczniowie klasy 4 a, uczestniczą od poniedziałku, 25 września br., w obozie kończącym 4-letni okres szkolenia klasy OPW. Obóz odbywa się na terenie 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu. Kadeci mają dzień wypełniony zajęciami pod okiem instruktorów. Przećwiczono pokonywanie terenu różnymi sposobami, przyjmowanie postaw strzeleckich w zależności od ukształtowania terenu oraz czołganie z plecakiem w terenie przygodnym.

Drugi dzień obozu był równie intensywny jak pierwszy. Kadeci po porannej zaprawie rozpoczęli dzień od rejonów na kompanii. Następnie instruktorzy przeprowadzili zajęcia z maskowania oraz organizowania zasadzek. Zajęcia popołudniowe obejmowały udzielanie pomocy medycznej w warunkach bojowych.

• Skoki spadochronowe, w ramach 6. edycji

• W ramach 6. edycji skoków spadochronowych, w dniu dzisiejszym (26 września br.), oddano kolejnych 18 skoków. 10 kadetów Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini ukończyło kurs i oddało swój pierwszy skok. Kolejnych 8, w tym trzech nauczycieli - oddało swoje drugie, trzecie i kolejne skoki.

Rośniemy w siłę i skaczemy dalej i coraz dalej... W październiku br., zakończymy tegoroczne skoki. W tym roku w skokach wzięło udział 39 kadetów i nauczycieli naszej szkoły.

W nas jest siła! Trzebinia pracuje, nie obiecuje!

Jesteśmy dla Was...

Zdjęcia Zuzanna Bogacz i Łukasz Lańczyk

• Spacer po Trzebini śladami Żydów

• W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini i Stowarzyszeniem Kehilla, młodzież naszej szkoły z klas: 2b wojskowej, 2g, 3b pedagogiczno - medycznej pod opieką p. M. Kubarek i p. A. Żądło uczestniczyła w spacerze śladami Żydów w Trzebini. Pani doktor Jolanta Piskorz w przystępny i interesujący sposób opowiadała o historii Żydów mieszkających na terenie Trzebini. Była to ciekawa lekcja tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Przed nami warsztaty o tej tematyce
            w Dworze Zieleniewskich. Oczywiście młodzież naszej szkoły serdecznie zapraszamy.

• Nurkowanie - 24.09.2023 r.

• W dniu 24.09.2023 r., w ramach kursu LOK CMAS P1, nasi kadeci weszli pierwszy raz pod wodę ze sprzętem do nurkowania. Cała grupa bardzo dobrze radziła sobie z zalewaniem i oczyszczaniem maski pod wodą oraz z pierwszym pływaniem ze sprzętem i oddychaniem pod wodą przez automat oddechowy.

Następne zajęcia planowane są na basenie a egzamin na koniec października na wodach otwartych. Nasze grono nurasów w szkole powoli zaczyna się powiększać.