• Uczestniczyliśmy w Marszu Pamięci Ofiar Getta w Trzebini

• 30 maja br., na Rynku w Trzebini upamiętniono żydowską społeczność miasta, zamordowaną w czasie II wojny światowej w obozie zagłady w Oświęcimiu. Wyrazem hołdu dla nich był pierwszy Marsz Pamięci Ofiar Getta w Trzebini, zorganizowany przez trzebińskie Stowarzyszenie Kehila. Uczestnicy Marszu przeszli z Rynku do zabudowań dawnej gazowni przy ul. Dąbrowskiego, skąd trzebińskich żydów wywieziono do Auschwitz. W czasie uroczystości czytano relacje i świadectwa ocalałych oraz odmówiono modlitwy ku ich pamięci.
            Uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta Trzebinia Pan Jarosław Okoczuk. Nie zabrakło tam naszych kadetów z klas 1A, 1B, 2A i 2C. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nasi ratownicy z klasy 2B i 1G. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie!

• Bruno Mistrzem Polski w Kata

• 27 maja 2023 r. w Hali Sportowej w Tychach odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata.W zawodach startowało 200 zawodników z klubów Oyama Karate.

Bruno Kadłuczka, po dobrej prezentacji kata zajął 1. miejsce.

Zdjęcie: zbiory prywatne - B. Kadłuczka

• Wolontariusze z naszego LO na szpitalnym pikniku z okazji Dnia Matki: "Wielki dzień małych pacjentów"

• W piatek, 26 maja 2023 r., Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini uczestniczyli w Dniu Szpitala i przygotowanym dla dzieci i ich rodziców oraz dla personelu medycznego, pikniku. Impreza została zorganizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu. W programie przygotowanym przez naszych Licealistów, znalazł się występ muzyczny pana Łukasza Lańczyka wraz z uczniami oraz występ teatralny w reżyserii pani Barbary Klimary, pt.: "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". Czas pomiędzy występami oraz po oficjalnym rozpoczęciu pikniku, umilali dzieciom uczniowie z klas pedagogicznych, wojskowych oraz medycznych, przez wspólną zabawę, tańce integracyjne, zabawy ruchowe, pokazy broni strzeleckiej.
            Dziękujemy Dyrekcji Szpitala za wspaniałe spotkanie. Do zobaczenia wkrótce, gdyż młodzi chcą pomagać dzieciom, a naszą ekipę dodajemy do #dobregohasztagu

Link do filmu przygotowanego przez stację TVN, z pikniku: https://dziendobry.tvn.pl/gorace-tematy/szpital-dzieciecy-w-krakowie-i-piknik-na-dzien-matki-jakie-atrakcje-czekaja-na-najmlodszych-7145558?fbclid=IwAR0XO_q5J2trwUHUKXXnrEb_tUd-Ueah_IL3SgU-Gmtff4FTzDIx3GwZ1EA

• Nasz uczeń w Akademii Casterów

• Predator Games zorganizował konkurs pod nazwą Akademia Casterów. Była to szansa dla młodych komentatorów na komentowanie finałowych rozgrywek Predator Games, które odbędą się w Warszawie 27 maja br. Spośród ponad 200 zgłoszeń na cały konkurs, nasz uczeń - Igor Siekierka z klasy 3b, wygrał w jednej z kategorii (Rocket League). Oprócz możliwości komentowania finału z youtuberami, wygrał także gamingowy sprzęt od Acer Przedator (Monitor XB3, Słuchawki Galea 550).
            Transmisja finałów, które jutro będzie komentować Igor, rozpocznie się w sobotę, 27 maja br., około godziny 10:30
            Więcej informacji:

Źródło fotografii: Predator Games

• Zajęcia Tonfa w klasie 1A

• W dniu 26 maja 2023 r., kadeci klasy 1 A OPW LO w Trzebini, korzystając z pięknej majowej pogody doskonalili na szkolnym boisku techniki posługiwania się pałką typu "TONFA".
            Zajęcia prowadzone przez naszego instruktora p. Michała Krzywieckiego, obejmowały przypomnienie oraz doskonalenie technik podstawowych czyli dobywanie pałki oraz bloki.
            Następnie przypomniano oraz doskonalono zakładanie dźwigni nadgarstkowej oraz łokciowej w formie do transportowania osobnika.
            Do końca roku szkolnego zostało niewiele czasu, lecz nie przestajemy się szkolić.