• Dyrektor LO w Trzebini uczestniczył w uroczystym przekazaniu obowiązków Szefa WCR w Oświęcimiu

• Uroczystość oficjalnego przekazania obowiązków szefa WCR w Oświęcimiu miała miejsce w dniu 27 marca br., w Zamku w Oświęcimiu. Nowy Szef WCR Oświecim, ppłk Grzegorz GRZYWNA przejął obowiązki od ppłk Zbigniewa PUSTUŁKI, który będzie kontynuował swoją służbę w Ośrodku Zamiejscowym w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
            W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział m.in. Szef Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Marcin ŻAL.
            Naszą Szkołę podczas tej doniosłej uroczystości, reprezentował Pan Dyrektor Marek Kuchta.
            WCR w Oświęcimiu jest partnerem, z którym współpracuje Liceum Ogólnokształcące w Trzebini.
            W trakcie uroczystości podziękowania za współpracę złożyli Prezydent Miasta, Starostowie, Przedstawiciele władz lokalnych, innych jednostek wojskowych oraz pozostałych służb mundurowych z terenu administrowanego.
            Gratulujemy awansu i życzymy:
            - zarówno Ppłk Zbigniewowi Pustułce, który pełnić będzie funkcję Zastępcy Szef Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Marcina Żala,
            - jak również nowemu Szefowi WCR w Oświęcimiu, ppłk Grzegorzowi Grzywnie
            by służba na nowych stanowiskach stanowiła satysfakcję oraz pomyślności i sukcesów na nowym etapie kariery wojskowej!

• Dzień Autorów Europejskich

• W dniu 27 marca br., w naszym Liceum obchodziliśmy Dzień Autorów Europejskich. W oparciu o różnorodne inicjatywy istniejące we wszystkich państwach członkowskich UE, to ogólnoeuropejskie święto ma zachęcić do czytania i odkrywania literatury europejskiej oraz jej różnorodności językowej i kulturowej. Nasze liceum przyłączyło się do tej inicjatywy, zapraszając do udziału w tym wydarzeniu aktora oraz reżysera - pana Zbigniewa Pateraka. Nasz znakomity gość pokazał swój talent odczytując wybrane fragmenty z dzieła Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" oraz fraszki i treny Jana Kochanowskiego.

• Wolontariusze z LO w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

• W sobotę, 25 marca 2023 r., uczniowie z klas wojskowych, medycznych i pedagogicznych prowadzili dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zabawy profilaktyczne dla dzieci - fitness, zabawy ruchowe oraz grę w koszykówkę. Jest to ważna część szpitalnego programu profilaktycznego dla młodych podopiecznych z problemami otyłości. W zabawie wzięły udział nie tylko dzielne dzieci, ale również ich rodzice.
            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas...

• Szkolenie 112 blp 3A

• Czas szybko biegnie, więc kadeci klasy 3A OPW naszego Liceum rozpoczęli nowy okres szkoleniowy pod czujnym okiem instruktorów ze 112 blp w Oświęcimiu.
            Kadeci przypomnieli sobie ustawienie marszowe oraz sygnały w szyku. Następnie odświeżono reakcje na kontakt w ugrupowaniu marszowym oraz zrywanie kontaktu.
            Na koniec zajęć przećwiczono musztrę zespołową pododdziałem.
            W trakcie powrotu do Liceum, zajęcia na świeżym powietrzu włączyły u części kadetów tzw. tryb ładowania baterii :-)