• Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Obcym

• W dniu 24 marca br., odbył się "Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Obcym". Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze znanych poetów. Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
            Laureatkami konkursu zostały:
            Renata Kilimova - 1. miejsce
            Daria Polunina - 2. miejsce
            Krystyna Synko - 3. miejsce
            Gratulujemy!
            Organizatorkami konkursu były pani Joanna Sokół oraz pani Joanna Seręga

• III WIOSENNY TURNIEJ STRZELECTWA I PIERWSZEJ POMOCY ROZSTRZYGNIĘTY!

• W dniu 23 marca 2023 r., odbyło się rozdanie nagród w III WIOSENNYM TURNIEJU STRZELECTWA I PIERWSZEJ POMOCY, zorganizowanym przez nasze Liceum.
            Zostały rozdane nagrody w kilku kategoriach:
            W kategorii indywidualnej-pistolet:
            I miejsce: Hubert Śliwiński (SP 6 Chrzanów) 94pkt
            II miejsce: Aleksandra Fornal (SP Czerna) 92pkt
            III miejsce: Jakub Bocheniak (SP Edison Trzebinia) 92pkt.
            W kategorii indywidualnej-karabin:
            I miejsce: Mateusz Chlebowski (SP Alwernia) - 131pkt.
            II miejsce: Hubert Gajec (SP6 Chrzanów) - 127 pkt.
            III miejsce: Maja Twaróg (SP Miękinia) - 127 pkt.
            Drużynowo strzelectwo sportowe:
            I miejsce - CZERNA (Emilia Gwizdała, Szymon Mosurek, Aleksandra Fornal) - 636p.
            II miejsce - ALWERNIA (Maciej Milczak, Mateusz Chlebowski, Bartosz Barcik) - 611p.
            III miejsce - MIĘKINIA (Karol Talarski, Maja Twaróg, Matylda Szpoton)- 602p.
            W kategorii Pomocy Przedmedycznej
            I miejsce - SP Czyżówka 56p.
            II miejsce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDISON 53r.
            III miejsce - SP Brodła 52p.

Nagrody wręczał wiceburmistrz TRZEBINI Mirosław Cholewa Przewodniczący Rady Powiatu p. Włodzimierz Korczyński dyrektor TCK i prezes LOK w Chrzanowie p. Adam Potocki oraz mjr. MACIEJ Michalczy z WCR Oświecim

• Dzień Autorów Europejskich

• 27 marca 2023 r., szkoły średnie we wszystkich państwach członkowskich UE są zaproszone do wzięcia udziału w akcji czytania na głos z okazji Dnia Autorów Europejskich - nowej europejskiej inicjatywy ogłoszonej przez Komisję Europejską. W naszym liceum gościć będziemy w tym dniu aktora teatralnego i filmowego pana Zbigniewa Pateraka.
            Z tej okazji zapraszamy na godz. 13:40 Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz Uczniów do wysłuchania wybranych fragmentów z "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, odczytywanych przez pana Zbigniewa Pateraka.
            Spotkanie odbędzie się na naszej sali gimnastycznej.

• Licealiści w Interaktywnym Muzeum Gier Wideo

• Dzisiejsza wycieczka (tj. 22.03.2023 r.) uczniów z klasy I a naszego Liceum do Krakow Arcade Museum była nie tylko lekcją historii o komputerowych grach z lat 80 i 90 XX wieku.
            W ogromnej muzealnej hali, która wypełniona jest różnorodnymi fliperami (ponad 180) z kolekcją ponad 80 gier wideo arcade uczniowie mogli bez ograniczeń, przez dwie godziny testować wszystkie urządzenia. A do wyboru było ich naprawdę sporo...
            Wśród najciekawszych eksponatów znajdują się klasyki – Pac Man, Galaga, Donkey kong czy pierwszy automat Mario Bros, automaty z lat 90 - m.in. Mortal Kombat i Tekken oraz różnego rodzaju symulatory – kierownice, motory, strzelanki a nawet narciarz.