• Pożegnanie klas maturalnych

• W piatek, 28 kwietnia br., pożegnaliśmy dwie IV klasy - maturalne.  25. uczniów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini odebrało z rąk mjr. Macieja Michalczyka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu certyfikaty.
            Dają one prawo do odbycia 12 dniowej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz dają preferencyjne warunki przy Rekrutacji na uczelnie wojskowe. Aż 14 absolwentów zadeklarowało chęć odbycia takiej służby.
            To jedyna taka szkoła w powiecie!!!
            Akademię uświetnili śpiewem: Pan Łukasz Lańczyk wokalista zespołu LOREIN, a zarazem nasz nauczyciel oraz Kinga Krawczyk uczennica I f, klasy pedagogicznej. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim absolwentom z klas: pedagogiczno - medycznej i wojskowej.
            Powodzenia na maturze!!!

• Szkolenie kadetów z klasy 3 A OPW w 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu

• Kurz po VI Powiatowym Dniu Kadeta w naszym Liceum opadł, więc jak mawiał klasyk trzeba się szkolić obywatele :-). W dniu 27 kwietnia 2023 r., klasa 3 A OPW Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini udała się na szkolenie do 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu.
            Instruktorzy jak zwykle byli przygotowani. Na początek rozgrzewka w postaci biegania, troszkę pompeczek i do zajęć. Zajęcia obejmowały wstęp oraz zagadnienia jakie występują podczas szkolenie żołnierzy WOT z SERE. Jest to szkolenie, którego celem jest nauczenie żołnierzy przetrwania w każdych warunkach. Nazwa S.E.R.E pochodzi od pierwszych liter Survival ( Przetrwanie), Evasion, ( Unikanie) Resistance ( Opór) oraz Escape ( Ucieczka).
            Następnie instruktor zaprezentował i wytłumaczył jak ustala się na mapie azymut. Jak posługiwać się busolą a następnie przedstawił i pokazał jak wygląda obecnie stosowana odzież oraz wyposażenie chroniące żołnierza przed zagrożeniami w przypadku ataku bronią ABC.

• VI Powiatowy Dzień Kadeta

• W dniu 26 kwietynia br., w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini odbył się VI Powiatowy Dzień KADETA, połączony z Dniem Otwartym.
            Gościliśmy 380 uczniów klas ósmych, przybyłych z 22 szkół podstawowych naszego powiatu.
            Ten Dzień swoją obecnością zaszczycili:

• Burmistrz Miasta Trzebinia, Jarosław Okoczuk
            • Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego, Włodzimierz Korczyński
            • Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu, Marcin Kaszuba
            • Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, ppłk Grzegorz Grzywna
            • Żołnierze ze 112. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Oświęcimiu
            • chor. Dariusz Wadas z 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie
            • Żołnierze z 5 Batalionu Dowodzenia w Krakowie
            • st.chor. szt. Dariusz Biernacki z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca
            • Za-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie,  st. bryg. Jacek Kukuła
            • Z-ca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, bryg. mgr inż. Robert Cieśla
            • Dyrektor Zakładu Karnego w Trzebini, mjr Marek Stelmach
            • Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie, mł. insp. Urszula Martyniuk
            • Komendant Komisariatu Policji w Trzebini, mł. insp. Mirosław Kotulski
            • Przewodniczący IPA Region Chrzanów, Tomasz Opalony
            • Komendant Stowarzyszenia MALTA SŁUŻBA MEDYCZNA, Ireneusz Józefowicz

W czasie Dnia Kadeta nasze Liceum zaprezentowało swoje umiejętności:

• Zdobywcy III miejsca w małopolskim przeglądzie musztry pod kierunkiem nadkadet i szer. WOT zaprezentowali się w musztrze paradnej.
            • Gabriela Snopek wraz z grupą kadetów dała pokaz samoobrony.

Jeszcze przed pokazami, w czasie wystąpienia Pana Burmistrza Trzebini Jarosława Okoczuka doszło do symulacji ataku na VIP-a i jego osobista ochrona musiała interweniować, ewakuując go z miejsca niebezpiecznego. Pokaz zakończył się unieszkodliwieniem napastników i udzieleniem im pierwszej pomocy medycznej.
            Żołnierze z Zespołu Bojowego "C" JWK w Lublińcu pokazali poziom umiejętności jakie posiadają psy bojowe oraz wystawili broń oraz wyposażenie jakie posiadają operatorzy tego zespołu.
            Ostatnim punktem był pokaz klasy pedagogicznej.
            Wszyscy obecni mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym, policyjnym i straży pożarnej. Na końcu uczniowie ósmych klas mieli okazję potrenować na trenażerach strzeleckich 5 Batalionu Dowodzenia oraz strzelnicy Laserowej LO w Trzebini.
            Przeprowadzono szereg konkursów oraz zajęć z chemii, fizyki, biologii,  matematyki, językowych, informatyki na symulatorach.

• Brązowy medal naszej uczennicy na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych

• Uczennica naszego Liceum, Nicola Zimny od 16-20 kwietnia br., przebywała na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.
            Po pierwszym pojedynku w boksie, wygranym na punkty, zakwalifikowała się do kolejnego etapu, rezerwując sobie miejsce na podium.
            Po trudnej i emocjonującej walce o srebro, Nicola przegrywa pojedynek, zdobywając brązowy medal.
            Gratulujemy miejsca na podium!

• XXVIII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite

• W dniach 22-23 kwietnia 2023 r., w Wielickim Solnym Mieście odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite.
            W zawodach startowało ponad 300 zawodników z klubów karate Oyama i Kyokushin.
            Nasi uczniowie osiągneli kolejne sukcesy:
            I miejsce - Bruno Kadłuczka
            II miejsce - Oliwia Nowakowska