• Kurs nurkowania - część praktyczna

• W dniu 17.03.2023 r., kadeci klas 2 oraz 3 OPW Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini rozpoczęli zajęcia basenowe pod okiem naszego instruktora nurkowania oraz jego kolegi. Kadeci, którzy podjęli wyzwanie spróbowania swoich sił w podwodnej przygodzie, po zdaniu egzaminu z części teoretycznej kursu P1, mieli możliwość wejścia po raz pierwszy w podwodny świat w sprzęcie do nurkowania rekreacyjnego.
            Zajęcia rozpoczęto na głębokości 1,5 m od ćwiczeń na pomoście w zalewaniu maski oraz opróżnianiu jej za pomocą wydychanego powietrza, wyciąganiu z ust pod wodą drugiego stopnia automatu oddechowego oraz jego oczyszczania pod wodą.
            Następnie w małych grupkach, pod opieką instruktorów, kadeci mogli po raz pierwszy zobaczyć na głębokości 4 m jak wygląda prawidłowe ułożenie ciała płetwonurka pod wodą oraz jak pływa się z wykorzystaniem płetw.
            Dziękujemy szczególnie kierownictwu MOSIR Oświęcim za możliwość przeprowadzenia kursu na terenie ich pływalni oraz sympatycznej obsłudze basenu za wsparcie oraz wszechstronną pomoc w trakcie naszej pierwszej wizyty.

• Kadeci z LO w Trzebini na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Limanowej

• W piątek, 17 marca br., kadeci z klasy III a i IV b naszego Liceum oraz uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, reprezentujących Powiat Chrzanowski: SP 3 w Trzebini oraz SP w Luszowicach, uczestniczyli w pokazach najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy, w ramach Wojskowych Targów Służby i Pracy w Limanowej.
            Limanowa jest jednym z 16 miast w Polsce, gdzie odbywają się Wojskowe Targi Służby i Pracy. Przedsięwzięcie po raz pierwszy zorganizowało Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, a wydarzenie w całości poświęcone jest promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.
            Uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją nowoczesnego sprzętu, m.in. przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutnią rakietową WR-40 LANGUSTA, moździerzem samobieżnym RAK, czołgiem Leopard 2A5, pojazdami AERO, wielozadaniowym pojazdem kołowym o wysokiej mobilności HMMVW, robotem saperskim, sprzętem spadochronowym, motocyklem VERSUS jak również pokazami działań żołnierzy. Zobaczyliśmy także pokazy musztry paradnej oraz prezentacje pierwszej pomocy i medycyny pola walki.
            Na zakończenie można się było poczęstować wojskowym popisowym daniem, jakim jest grochówka.

• Sukces naszej uczennicy w I Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Polskiej "Piosenki, z których się żyje"

• Dnia 16 marca 2023 roku, w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini odbył się I Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Polskiej „PIOSENKI, Z KTÓRYCH SIĘ ŻYJE” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Trzebini. Został on  zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Myślachowicach.
            Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw wiedzy o kulturze muzycznej, narodowym dziedzictwie kulturowym poprzez poznanie i wykonanie utworów będących dorobkiem polskiej kultury literackiej i muzycznej.
            Uczestnicy tego wydarzenia prezentowali utwory muzyczne w języku polskim, pochodzące z XX wieku , z lat 60., 70., 80. lub 90.

Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Kinga Krawczyk z klasy 1 F, z piosenką „Znów wędrujemy” Grzegorza Turnaua wyśpiewała III miejsce.
            Gratulujemy!

• Konkurs Olimpus

• Emilia Kucharczyk , uczennica klasy trzeciej naszego liceum, zajęła 7.miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUS z języka niemieckiego. Gratulujemy!

• Quiz biblioteczny rozstrzygnięty!

• Osoby, które rozwiązały quiz bezbłędnie lub z najmniejszą ilością błędnych odpowiedzi:

1. Emilia Kucharczyk, klasa 3B
            2. Nikola Jaskólska, klasa 1D
            3. Piotr Grondal, klasa 1D
            4. Zuzanna Orłowska, klasa 1F
            5. Zuzanna Zając, klasa 1G

Każda z tych osób otrzymuje nagrodę książkową (do odbioru w bibliotece szkolnej) oraz ocenę cząstkową „bardzo dobry” z języka polskiego lub historii i teraźniejszości.
            Gratulujemy zwycięzcom!