• Rozpoczęcie kursu nurkowego dla naszych kadetów

• W dniu 25 lutego br., ruszyliśmy z pierwszą edycją szkolenia kadetów klas II oraz III OPW naszego Liceum na płetwonurków P1 federacji LOK CMAS. Cały cykl szkolenia czyli wykłady oraz zajęcia praktyczne poprowadzi Pan Damian Dudek, instruktor M3 LOK CMAS oraz federacji PSAI (a prywatnie doktor nauk medycznych). Podczas zajęć będzie mu pomagał nasz instruktor samoobrony oraz wyszkolenia strzeleckiego, Pan Michał Krzywiecki, który jest również instruktorem M1 LOK CMAS.
            Zajęcia teoretyczne rozpoczęły się od zapoznania kursantów z zagadnieniem medycyny nurkowej. Podczas prezentacji multimedialnej przedstawiono najczęściej występujące zagrożenia związane z nurkowaniem oraz jak ich unikać.
            Następnie Pan Damian Dudek pokazał i omówił czym różni się konfiguracja sprzętu do nurkowania rekreacyjnego i technicznego. Kursantów zapoznano z wyglądem kompletnego sprzętu do nurkowania, w którego skład wchodzą: maski, płetwy, automaty oddechowe, skrzydło, suchy skafander, komputer nurkowy oraz latarka.
            Na koniec zajęć instruktorzy pokazali jak prawidłowo należy złożyć sprzęt aby był gotowy do zejścia pod wodę.
            Następne zajęcia teoretyczne zakończą się egzaminem z poznanej do chwili obecnej wiedzy i... zaczniemy wyjazdy na zajęcia praktyczne na basen.

• Jesteśmy z Wami!

• W chwili ciszy wyrażamy sprzeciw wobec jakiejkolwiek inwazji, która niesie ze sobą ból, cierpienie i ofiary śmiertelne. Jesteśmy z Wami! Chwała Ukrainie!

• Wycieczka do Auschwitz -Birkenau 23.02.2023 r.

• Uczniowie klasy 1f i 1g uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Auschwitz - Birkenau, byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady. Zwiedziliśmy najważniejsze obiekty znajdujące się na terenie obozu Auschwitz I i Auschwitz II- Birkenau. Uczestniczyliśmy także w warsztacie "Los dzieci w KL Auschwitz".

Dla wszystkich była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach mających miejsce w czasie II wojny światowej.

• Powiatowe zawody w pływaniu

• W dniu 23 lutego br., uczniowie Naszego Liceum brali udział w zawodach powiatowych w pływaniu.
            Sztafeta dziewczyn w składzie: N.Lelek, O.Nowakowska, Z.Bogacz, Z.Matusik, M.Kulawik zajęła III miejsce.
            Sztafeta chłopców w składzie: P.Pacut, B.Kadłuczka, Sz.Wróbel, M.Piłat, B.Kubica zajęła VI miejsce.
            Dodatkowo, III miejsce w stylu motylkowym zajęła Zuzanna Bogacz.
            Gratulacje dla wszystkich uczestników Licealiady!