• Udział naszych kadetów w uroczystości ślubowania policjantów

• W dniu 26 września 2022 r., kadeci 4 klas naszego Liceum mieli zaszczyt wziąć udział w ślubowaniu 100. nowo przyjętych Policjantów garnizonu małopolskiego. Uroczystość miała miejsce na terenie Oddziału Prewencji Policji KWP w Krakowie.
            Nowi adepci policyjnej profesji złożyli ślubowanie w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona, wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz innych zaproszonych gości.
            Po zakończeniu uroczystości nasi kadeci mieli okazję zobaczyć dynamiczny pokaz zatrzymania pojazdu, którym poruszali się przestępcy. Było dużo huku, krzyku i dymu. Następnie swoje możliwości pokazała armatka wodna. Małopolscy policjanci wystawili również sprzęt bedący na wyposażeniu Samodzielnego Pododziału Kontrterrorystycznego Policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie policjanta OPP do walki w tłumie, tzn kask, kamizelka przeciwuderzeniowa oraz tarcze.

• Sprawni jak żołnierze

• Kadeci z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini w dniu dzisiejszym (tj., 23 września br.), wzięli udział w zawodach sportowych oraz konkursie wiedzy historycznej "Sprawni jak żołnierze", zorganizowanym już po raz czwarty przez gminę Alwernia.
            Strzelanie z karabinku pneumatycznego, rzut granatem, bieg na 1000 m oraz test wiedzy historycznej - to dyscypliny, w których rywalizowali uczniowie z naszej szkoły. W swojej kategorii wiekowej zajęli pierwsze miejsce.
            Nasi reprezentanci to: Aleksandra Pawlak, Anna Nowak, Bruno Kadłuczka oraz Artur Łapcik.
            Gratulujemy im sukcesu!
            Zawody otwierają cykl przygotowań do kolejnych turniejów sportowych naszej drużyny, o których będziemy informować w październiku.

Dziękujemy Burmistrz Gminy Alwernia, Pani Beacie Nadziei - Szpile za zaproszenie

• Szkolenie WOT

• W dniu 23 września 2022 r., uczniowie klasy 3 a OPW naszego Liceum uczestniczyli w zajęciach z musztry pod czujnym i wymagającym okiem instruktorów 112. blp 11 MBOT w Oświęcimiu. Pogoda dopisała kadetom, więc była musztra, musztra i jeszcze raz musztra. Chodzono, maszerowano oraz również pobiegano. Instruktorzy zapewnili kadetom dużo atrakcji oraz dawkę zmęczenia przed nadchodzącym weekendem.

• Szkolenie w ramach gier terenowych ASG

• Piękny, jesienny czas przed nami, więc trzeba się szkolić, Kadeci! Szkoda zatem było nie skorzystać ze sprzyjającej aury i siedzieć w domach. W dniu dzisiejszym (17 września br.), wystartowaliśmy ze szkoleniem w ramach gier terenowych ASG.

Kadeci pierwszych klas licznie stawili się na zaplanowane zajęcia. Odprawa, omówienie zasad gier terenowych oraz bezpieczeństwa przy posługiwaniu się replikami i... do boju!

• Tegoroczne szkolenia klas mundurowych rozpoczęte!

• W dniu 15.09.2022 r., kadeci z klas 2 a i c OPW rozpoczęli w nowym roku szkolnym cykliczne szkolenie na terenie jednostki 112. blp w Oświęcimiu 11. Brygady WOT pod czujnym oraz profesjonalnym okiem kadry instruktorskiej.
            Kadeci mimo kapryśnej, jesiennej pogody szkolili się z zagadnień musztry zespołowej, taktyki poruszania się w przygodnym terenie, reagowania na zagrożenia w kolumnie marszowej oraz zrywania kontaktu ogniowego z przeciwnikiem.