• Nurkowe zakończenie 2022 roku!

• Trzech instruktorów nurkowania LOK CMAS: dr Damian Dudek, Pan "X" - kto był na spotkaniu w listopadzie z pewną jednostką - to wie, kto to :-) oraz nasz instruktor samoobrony oraz strzelectwa p. Michał Krzywiecki, zakończyli mijający rok nurkowaniem w DEEPSPOT Mszczonów.
            Obiekt ten do niedawna był najgłębszym basenem na świecie wpisanym do księgi rekordów Guinnessa. Poniżej zdjęcia częściowo oddające piękno tego obiektu oraz jakim sportem jest nurkowanie. Na basenie znajduje się tuba o głębokości 45,4 m, system jaskiń oraz zatopiona motorówka.
            W marcu planujemy ruszyć dla naszych uczniów z wykładami teoretycznymi z nurkowania, a następnie zajęciami na basenie oraz egzaminem na tzw. wodach otwartych. Będzie to "nasz" Balaton lub Jaworznickie "Koparki".
            Po ukończeniu kursu otrzymacie uprawnienia nurka P1, które uprawniają do nurkowania na całym świecie do 20m. Uprawnienia P1 dla osób planujących związać się z wojskiem dają dodatkowe punkty do przyjęcia do służby wojskowej.
            Szczegóły oraz cena za kurs będzie niedługo zamieszczona na Librusie.

• I miejsce naszej uczennicy w Mistrzostwach Polski Młodziczek w boksie!

• Nicola Zimny, uczennica naszego Liceum, po raz kolejny osiągnęła sukces sportowy i zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w boksie w Bolszewie (kategoria wagowa 42 kg).

Nasza licealistka trenuje w TS Wisła Kraków i już niebawem będzie powołana do kadry narodowej młodziczek w boksie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kiermasz Świąteczny

• 19 i 20 grudnia br., odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Na sprzedaż wystawione zostały piękne ozdoby i dekoracje, wykonane własnoręcznie przez uczniów, bliskich oraz nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciasta, babeczki i pachnące pierniczki - dzieło naszych uczniów! Natomiast uczennice z klas 1f i 3b świetnie zapanowały nad organizacją kiermaszu.
            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i finansowo ją wsparły. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

• Certyfikowana Wojskowa Klasa Mundurowa w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie

• Poniedziałek, 19 grudnia 2022 r. był ostatnim spotkaniem w tym roku z Wojskiem. Klasa IV b Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych jest ostatnią - V edycją, na której ten program się kończy. W ich miejsce weszły Oddziały Przygotowania Wojskowego.
            Mimo mrozu, w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie przeprowadzono egzamin który będzie podstawą do Wydania przez Biuro Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, certyfikatów.
            Egzamin składał się z 2 części:
            - testu pisemnego z 35 pytań
            oraz
            - części praktycznej, która odbyła się ona na zewnątrz, gdzie ocenie poddano pokonywanie terenu różnymi sposobami, określenia współrzędnych na mapie, wyznaczanie azymutu i odległości. Ponadto ocenie poddano składanie i rozkładanie broni na czas oraz ładowanie magazynka 30 nabojami. Oceny pozytywne otrzymało 25 z 31 kadetów.

Zdjęcia wykonał: p. Marek Kuchta

• Wigilijne spotkanie i kiermasz na Rynku w Trzebini

Zimowa sceneria tegorocznej imprezy gminnej, w której braliśmy udział była niepowtarzalna i oddawała klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia...