• Wojskowy Dzień Szkoleniowy

• Klasa II a - Oddział Przygotowania Wojskowego ma za sobą kolejny Wojskowy Dzień Szkoleniowy. 22 kwietnia br., w 112. Batalionie Lekkiej Piechoty w Oświęcimiu, Kadeci doskonalili umiejętności w zakresie reakcji żołnierza (zespołu) na kontakt ogniowy, przyjmowania postaw strzeleckich, orientowania się w terenie bez mapy i z mapą oraz indywidualnego wyposażenia medycznego.

• Dzień Przedsiębiorczości

• 6 kwietnia br., był w naszej szkole Dniem Przedsiębiorczości. Uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranej firmie, zakładzie czy instytucji. Pomogło to niektórym  zweryfikować swoje dalsze plany edukacyjne i wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. Uczniowie spędzili ten dzień m. in. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie, w Zakładzie Karnym w Trzebini, w bibliotekach, piekarni, u fryzjera, w zakładach produkcyjnych, w firmach logistycznych, czy w Trzebińskim Centrum Kultury. Każdy pozyskiwał informację o potrzebnym wykształceniu czy predyspozycjach na dane stanowisko, zapoznawał się z organizacją i zarządzaniem firmą. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, iż  było to cenne i niezapomniane doświadczenie.

• Nasi uczniowie na Grand Prix Trzebini w Biegach Przełajowych

• W dniu 9 kwietnia br., uczniowie Naszego Liceum wzięli udział w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Trzebini, na osiedlu Gaj. W biegu na 1 km zaprezentowały się Julia Kawa oraz Zuzanna Bogacz. Na 2 km pobiegła Wiktoria Kasprzyk, natomiast w dystansie na 3 km reprezentował nas Artur Łapcik.
            Ciekawostką jest, że w biegach przełajowych na dystansie 3 km brał udział nasz nauczyciel wychowania fizycznego, p. Maciej Budka.
            Brawo dla wszystkich uczestników i wzorową organizacje Grand Prix Trzebini w Biegach Przełajowych.

• Sukces w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• Uczennica klasy III a, Renata Witkowska zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w kategorii szkół średnich.
            Renata weźmie udział w zawodach wojewódzkich - 17 maja 2022 br.
            Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!