• Wojskowy Dzień Szkoleniowy Kadetów z klasy III b

• 8 kwietnia 2022 r., Kadeci V edycji CWKM, realizujący program Edukacja wojskowa, spędzili w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, gdzie podnosili swoje umiejętności w tematyce taktyki, ISOPS, walki wręcz oraz musztry. Ponieważ prowadzony przez Jednostkę Patronacką sprawdzian wiedzy i sprawności już niedługo, nie zabrakło powtórki i weryfikacji umiejętności orientowania się w terenie bez mapy, szyków marszowych i patrolowych, czy też zachowania się żołnierzy w szyku.

• Wyróżnieni Kadeci CWKM

• Podczas Wojskowego Dnia Szkoleniowego, który miał miejsce 8 kwietnia br., instruktorzy wojskowi 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie udzielili pochwały wyróżniającym się Kadetom:

- Wiktorii ŚWIERKOSZ - za umiejętności patrolowania pieszego, wzorcowe wykonywanie zadań w ugrupowanej drużynie działającej jako patrol rozpoznawczy,

- Oskarowi LIZOŃCZYKOWI - za umiejętność pracy z mapą,

- Michałowi PAŁCE - za wiedzę nt. orientowania się w terenie bez mapy oraz elemen. OPBMR.

Wszyscy obecni na zajęciach Kadeci otrzymali pochwałę za zaangażowanie i aktywną postawę.

• Skoki spadochronowe

• Kadeci z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini po raz kolejny wzięli udział w kursie spadochronowym. To pierwszy dzień szkoleniowy. W kursie przygotowującym do pierwszego skoku udział wzięło 20 uczniów oraz 2 nauczycieli. Z niecierpliwością czekamy na drugi dzień szkoleniowy, który odbędzie się na terenie lotniska Kraków Pobiednik. Pierwszego dnia szkoleniowego zostaliśmy zapoznani z budową spadochronu oraz omówione zostały  możliwe sytuacje awaryjne.
            Czekamy na okno pogodowe, które umożliwi kursantom zakończyć szkolenie egzaminem i co najważniejsze - oddaniem swojego pierwszego w życiu skoku z wysokości 1200 metrów. W poprzedniej edycji udział wzięło 16 kursantów.
            Skoki spadochronowe na stałe wchodzą w program szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego klas wojskowych Liceum w Trzebini.

Zdjęcia wykonał
            Marek Kuchta

• Wojskowy Dzień Szkoleniowy

• W dniu 7 kwietnia 2022 r., klasa II A Oddziału Przygotowania Wojskowego, w ramach wojskowego dnia szkoleniowego wzięłą udział w zajęciach na terenie jednostki wojskowej 112 Batalionu Lekkiej Piechoty w Oświęcimiu. To nasza nowa jednostka patronacka, w której do końca okresu szkoleniowego - zakończonego obozem wojskowym w klasie 4 będziemy się szkolić.
            Tym razem przedmiotem szkolenia była musztra zespołowa, marsz, bieg i zatrzymanie, postawa zasadnicza i swobodna oraz działania żołnierza podczas marszu.

Zdjęcia wykonał
            Marek Kuchta

• Musztra paradna naszych klas mundurowych podczas przysięgi WOT w Chrzanowie

• W sobotę, 2 kwietnia br., nasze liceum zostało zaproszone na uroczystość ślubowania żołnierzy, którzy wstąpili w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek”.

Podniosłe wydarzenie, które odbyło się na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie, było okazją do zaprezentowania przez uczniów klas mundurowych naszej szkoły - musztry paradnej.