Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji, której temat dotyczył historii z czasów II wojny światowej: "Trzebinianie służący w Królewskich Siłach Powietrznych RAF w Anglii w czasie II Wojny Światowej". Prelekcję wygłosił Prezes Koła Nafta przy Oddziale PTTK w Chrzanowie, p. Stefan Lasoń.
Prelekcja Prezesa Koła Nafta przy oddziale PTTK w Chrzanowie
Szkolenie 2a i 2c na terenie 112. blp 11 MBOT w Oświęcimiu
Wczoraj świętowanie sukcesu musztry paradnej naszego Liceum, a dzisiaj powrót do szarej rzeczywistości czyli szkolenie klas 2a i 2c na terenie 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu.
Piękna, taktyczna pogoda, więc zajęcia na świeżym powietrzu. Tym razem instruktorzy doskonalili z kadetami przyjmowanie postaw strzeleckich, składanie się do strzału oraz sytuacje awaryjne w trakcie posługiwania się bronią.
Zajęcia na pewno przydadzą się naszym kadetom jako doskonalenie technik poznanych już w szkole pod okiem naszego instruktora.
Trening manualny w wyszkoleniu strzeleckim to podstawa, zatem im więcej wykonanych powtórzeń tym krótsza droga do uzyskania pożądanego efektu w postaci wyszkolenia dobrego strzelca.3
VIII Małopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych
W dniu 20.04.2023 r., Kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini wzięli udział w VIII Małopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Patronat nad przeglądem objęła Małopolska Kurator Oświaty, Pani Barbara Nowak.
W przeglądzie wzięło udział siedem drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe o profilu wojskowym z województwa małopolskiego.
Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie a rywalizacja wśród uczestników przebiegała według zasad fair play.
Przed kadetami stały do wykonania następujące zadania:- wykonanie przez pododdział 10 komend z zagadnienia musztry indywidualnej oraz zespołowej,
- przemarsz pododdziału ze śpiewem,
- wykonanie tzw. programu dowolnego czyli musztry paradnej w rytm wybranej ścieżki dźwiękowej.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji okazało się, iż nasi kadeci pod dowództwem nadkadet Aleksandry KONWIŃSKIEJ zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej przeglądu. Przed nami uplasowały się drużyny takich szkół jak XXV LO w Krakowie a zwycięzcami zostali kadeci z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.
Wszystkie drużyny podczas pokazu wykazały się bardzo wysokim przygotowaniem.
Puchary dla zwycięskich drużyn oraz medale wręczył Szef Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie CWCR płk Marcin ŻAL, szef WCR Tarnów ppłk Piotr ROWIŃSKI oraz Starosta Tarnowski Pan Roman ŁUCARZ.
Bardzo dziękujemy kadetom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku za pomoc dla naszej drużyny podczas całego przeglądu.
Znakomite dowodzenie przez nadkadet Aleksandrę KONWIŃSKĄ oraz ciężka praca jaką włożyli na treningach nasi kadeci dała finalny efekt w postaci 3 miejsca podczas przeglądu.
Jest to największy sukces naszych kadetów trenujących oraz prezentujących musztrę paradną w historii naszego Liceum.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych kadetów i jesteśmy pewni, że nieraz nas jeszcze zaskoczą.Film:
https://www.tarnowska.tv/artykul/15739,viii-wojewodzki-przeglad-musztry-klas-mundurowych-w-gromniku
9
Bruno Wicemistrzem Polski!
15 kwietnia 2023 r., w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego.
Zawody zgromadziły blisko 330 zawodników z ponad 60 ośrodków karate kontaktowego.
Bruno Kadłuczka, uczeń klasy 3A OPW, po trzech pojedynkach zajął 2. miejsce i został Wicemistrzem Polski.
Gratulujemy sukcesu!https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0DTLrQYM8VwUWGDTDRdzBTgcQoQT8qnnwbTc92rLnZZoy6sJrM4hcaiYPs4cgFm8Jl&id=100064681417337
Lekcja z robotem Fable
W poniedziałek, 17 kwietnia br., uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w pokazowej lekcji obsługi robota Fable.
Dzięki uprzejmości firmy Actin z Sosnowca, licealisci mogli poznać modułowego robota edukacyjnego, posiadającego kilka podzespołów, które można składać na wiele sposobów i konfigurować dosłownie w kilka minut.
Zaletą tego robota jest to, że większość konfiguracji można zmontować i zdemontować w ciągu kilku minut bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
Obsługiwanymi językami programowania dla Fabla jest język diagramatyczny/schematyczny, Python, blokowy i klasyczny język programowania,
Uczniowie mogli zobaczyć jednocześnie jak zapisać skrypt poruszania się robota wokół przeszkody, w programie Fable Blockly (do programowania zestawów robotycznych) oraz w Pythonie i zobaczyli efekty działania tego skryptu.3
Archiwum Aktualności