• Strzelnica pneumatyczna - szkolenie kadetów

• Pomimo, iż część naszych uczniów zwiedza cudowne Włochy nie przestajemy w szkoleniu naszych kadetów. W dniu 05.04.2023 r. na strzelnicy pneumatycznej na basenie w Trzebini czwórka kadetów klasy 1 B OPW wzięła udział w treningu strzeleckim z karabinka i pistoletu.
            Były to ich pierwsze strzelania z pneumatyka ale osiągnięte wyniki mówią same za siebie. Szacun.

• Klasy pedagogiczne - praktyki w przedszkolu

• Założeniem zajęć praktycznych w przedszkolu jest nie tylko umożliwienie uczniom obserwacji i analizy sytuacji edukacyjno - wychowawczych, ale także samodzielnego projektowania i prowadzenia zajęć. Uczniowie mają możliwość dostrzegania indywidualnych potrzeb rozwojowych dzieci oraz podejmowania refleksji pedagogicznej. Celem jest również kształcenie odpowiedzialności i twórczego podejścia do wyznaczonego działania.

• Sukcesy naszych uczniów podczas Otwartych Mistrzostw Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata

• W dniu 1 kwietnia br., w Tarnowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata.
            Wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie: Bruno Kadłuczka, Oliwia Nowakowska i Michał Góralczyk, reprezentujący Zagłębiowski Klub Oyama Karate.
            Bruno zdobył I miejsce, natomiast Oliwia i Michał zajęli II miejsce.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Filmy: Musztra paradna i Pokaz samoobrony naszych kadetów

1. Film - Pokaz samoobrony z wykorzystaniem pałki TONFA w wykonaniu kadetów z klasy I b OPW LO w Trzebini oraz Przysięga żołnierzy 11. MBOT w dniu 1 kwietnia 2023 r., na rynku w Trzebini
            2. Film - Pokaz musztry paradnej w wykonaniu kadetów z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini oraz Przysięga żołnierzy 11. MBOT w dniu 1 kwietnia 2023 r., na rynku w Trzebini

• Pokazy kadetów z LO w Trzebini podczas uroczystej przysięgi żołnierzy WOT

• W dniu 1 kwietnia 2023 r., dzięki zaproszeniu Dowódcy 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini mieli zaszczyt wziąć udział w uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na rynku w Trzebini.
            W uroczystości wzięli udział:

• gen. bryg. Maciej KLISZ – Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej,
            • płk Marcin SIUDZIŃSKI – Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
            • nadinsp. Michał LEDZION – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie,
            • mł.insp. Urszula MARTYNIUK – p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie,
            • Krzysztof KOZIK – poseł na SEJM RP z ziemi chrzanowskiej,
            • Mateusz MAŁODZIŃSKI – Wicewojewoda Małopolski
            • Jarosław OKOCZUK - Burmistrz Miasta Trzebini,
            • oraz inni znamienici goście, zaproszeni na uroczystość.

Kadeci LO w Trzebini w trakcie uroczystości wykonali pokaz musztry paradnej pod dowództwem nadkadet Aleksandry KONWIŃSKIEJ, która jest również żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pokaz samoobrony z wykorzystaniem pałki TONFA pod dowództwem młodszej kadet Gabrieli SNOPEK. Po zakończonych pokazach nasi kadeci zebrali zasłużone ogromne brawa.
            Na koniec Pan gen. bryg. Maciej KLISZ - Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej osobiście pogratulował oraz podziękował za pokazy naszym kadetom. Wykonanie a przede wszystkim prowadzenie przez Aleksandrę KONWIŃSKĄ pokazu musztry paradnej znalazło szczególne uznanie w oczach Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.
            Pokaz samoobrony został wykonany przez 12 kadetów klasy I B naszego Liceum. Wkład oraz pracę jaką włożyli kadeci klasy I B w szkolenie przed pokazami należy na szczególne wyróżnienie.
            Dziękujemy Dowódcy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej za zaproszenie na powyższą uroczystość oraz za możliwość zaprezentowania umiejętności naszych kadetów przed tak znamienitym gronem gości.