• Zajęcia kadetów z klas pierwszych w jednostce wojskowej

• W dniach 13 i 14 kwietnia 2023 r., kadeci klas: 1B, 1D, 1A i 1C Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini postawili swoje pierwsze kroki na terenie jednostki wojskowej 112. blp 11MBOT w Oświęcimu.
            W trakcie zajęć instruktorzy położyli szczególny nacisk na sprawdzenie oraz doskonalenie musztry indywidualnej żołnierza, występowanie z szyku, oddawanie honoru, zwroty, wydawanie komend formowania pododdziału do kolumny marszowej oraz wykonywanie samego przemarszu.
            Przygotowanie z musztry, jakie kadeci otrzymali do chwili obecnej od ppłk rez. Jacka Tochowicza znalazło duże uznanie u instruktorów 112. blp w Oświęcimiu.
            Gratulacje! Liczymy na dalsze zaangażowanie w szkolenia, które są przed Wami.

• Licealiści na Dniu Otwartym Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu

• W dniu 13 kwietnia br., liczną grupą zawitaliśmy na Dniu Otwartym Małopolskiej Uczelni Panstwowej w Oświęcimiu. Uczniowie mogli uczestniczyć w wielu warsztatach i pokazach dotyczących zdrowego stylu życia. Zajęcia dla nas przygotowali studenci kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, wychowanie fizyczne, dietetyka. Uczniowie badali skład swojego ciała, rozwiązywali quizy, brali udział w grze terenowej QUEST MUP. Dziękujemy za  miłe i ciekawe zagospodarowanie nam czasu.

• Szkolny Dzień Wielkanocny ze Świętem Wiosny w tle...

• W poświąteczną środę,12 kwietnia br., w naszej szkole odbyła się impreza integrująca społeczność uczniowską. Dzień Wielkanocny połączony z powitaniem wiosny, przebiegał pod znakiem zabaw, konkursów i miłej wiosennej atmosfery.

Samorząd Uczniowski zaplanował konkursy na:

• najładniej ozdobiony stół wielkanocny,
            • tradycyjną potrawę wielkanocną,
            • quiz o Wielkanocy,

oraz tematyczne konkurencje sportowe:

• sztafetę z jajkiem,
            • skok zająca.

Pod koniec imprezy uczniowie poszukiwali... czekoladowych jajek na terenie szkoły :-)

Jury wyłoniło zwycięskie klasy, które zdobyły najwięcej punktów, w wymienionych powyżej konkurencjach:

• I miejsce – klasa 1a
            • II miejsce – klasa 2a
            • III miejsce – ex aequo.klasa 2b i 2c

Humor dopisywał wszystkim uczestnikom imprezy, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski naszej Szkoły!

• Kurs płetwonurkowania

• LOK CMAS P1, klasa 2 i 3 OPW, 2 - 7 kwietnia 2023 r.

W dniach 6 i 7 kwietnia 2023 r., kadeci klas 2 oraz 3 OPW LO w Trzebini kontynuowali zajęcia na basenie MOSIR Oświęcim w ramach kursu płetwonurkowania LOK CMAS P1.

Pierwszy dzień zajęć polegał na ćwiczeniu pływalności oraz dalszym doskonaleniu poznanych umiejętności.

Drugi dzień był bardziej wymagający. Zajęcia odbyły się tylko ze sprzętem ABC czyli maska, płetwy oraz fajka. Kursanci nauczyli się jak prawidłowo wejść do zanurzenia w wodzie metodą na tzw. scyzoryk. Następnie przećwiczyli wejście do wody z pomostu wykrokiem oraz ćwiczyli wyławianie zatopionej maski, która musieli oczyścic pod wodą i wynurzyć się na powierzchnię.

Grupa naszych kursantów sprostała wymaganiom stawianym przez instruktorów. Niedługo zakończenie kursu... We wrześniu planujemy ruszyć z następną edycją.

• Pomoc dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu

• W dniu 6 kwietnia 2023 r., wychowankowie pani Joanny Sokół wraz z rodzicami z klasy Ig błyskawicznie zareagowali na apel schroniska dla zwierząt w Bolesławiu i zebrali w ciągu dwóch dni pilnie potrzebną karmę dla podopiecznych tego schroniska. Koordynatorką przedsięwzięcia była przewodnicząca klasy, Amelia Tryfanów. Pomoc dla psów tego schroniska nie jest jednorazowa i będzie nadal kontynuowana.
            Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji!