• Warsztaty medialne w LO

• W drugim tygodniu ferii zimowych, 8 i 9 lutego 2023 r., młodzież naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w mini warsztatach medialnych. Podczas spotkań zapoznaliśmy się z językiem filmowym, m.in.: planem filmowym, sposobami kadrowania, ruchem kamer itp. Poczuliśmy się jak na prawdziwym planie filmowym, gdyż uczniowie klas medycznych ćwiczyli symulacje AED, resuscytacje krążeniowo - oddechową, opatrywanie złamanych nóg, a nawet wydobywanie nieprzytomnego kierowcy z samochodu. Mamy nadzieje, że każdy wyniósł z tych spotkań coś wartościowego dla siebie.
            Zapraszamy na kolejne takie spotkania!

• Bruno Kadłuczka zdobył I miejsce w Kickboxingu w formule Kick-Light

• 28 stycznia 2023 r., w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przeworsku odbyły się pierwsze zawody Kickboxing Carpathian CUP.
            Zawody odbywały się w dwóch formułach: Kick-Light oraz po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Kickboxingu – Combat Kickboxing, skierowanej w założeniu do służb mundurowych oraz pasjonatów walki zarówno w parterze i stójce.
            Wydarzenie zgromadziło 71 zawodników z 12 klubów.
            Uczeń klasy 3a, Bruno Kadłuczka reprezentujący barwy klubu CSE Sparta Krzeszowice wystartował w formule Kick-Light zdobywając 1. miejsce kategorii Junior - 74 kg.

• Zajęcia naszych kadetów na strzelnicy podczas ferii zimowych

• Mimo rozpoczętych ferii zimowych, w naszej szkole praca wre na całego. Grupka kadetów z klasy 1C OPW, postanowiła wziąć udział w dniu 31 stycznia 2023 r. w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej, znajdującej się na terenie basenu w Trzebini.
            Kadetów ponownie zapoznano z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią pneumatyczną na terenie strzelnicy, a następnie przystąpiono do treningu celnego strzelania z pistoletu pneumatycznego oraz karabinków.
            Dziewczyny były górą :-)
            Mamy nadzieję, że takie treningi pozwolą na wyłonienie przyszłych strzelców, którzy będą dla naszego Liceum zdobywać medale na zawodach.