• Niezwykła lekcja biologii!

• 20 stycznia br., uczniowie klas medycznych i nie tylko, udali się do Warszawy, do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę Body Worlds. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała (plastynaty), fascynujące instalacje multimedialne, prezentuje ludzki organizm w zdrowiu i chorobie. Uczniowie podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w ciekawych lekcjach, na których sprawdzali swoją wiedzę z zakresu biologii i medycyny. Drugim punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, w którym nasi uczniowie doświadczali, obserwowali i świetnie się bawili. Na koniec odwiedziliśmy planetarium, gdzie przypomnieliśmy sobie konstelacje gwiezdne oraz obejrzeliśmy film: "Narodziny Ziemi".

• Studniówka' 2023 z polonezem w tle...

• W piątek, 13 stycznia br., w Kasztelu Kajasówka w Rybnej, odbyła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.
            Bal maturalny rozpoczął się od przemówienia p. Dyrektora, który życzył tegorocznym maturzystom dobrze zdanej matury, przemyślanych życiowych wyborów oraz wyśmienitej zabawy.
            Abiturienci z klasy IV a i klasy IV b zatańczyli pięknego, tradycyjnego poloneza.
            Później przyszedł czas na posiłek, wspólne zdjęcia oraz doskonałą zabawę, w tym również scenki z życia szkoły, odgrywane z aktorskim zacięciem przez uczniów.
            Tegoroczni maturzyści są pierwszym rocznikiem od 19 lat, który kończy liceum czteroletnie.
            Trzymamy za Nich kciuki na jednym z najważniejszych egzaminów w życiu!

• Testy sprawnościowe dla klas mundurowych

• W dniu 10 stycznia br., klasy mundurowe z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini brały udział w testach sprawnościowych. Reprezentacje z siedmiu klas mundurowych wzięły udział w różnych konkurencjach określających sprawność ogólną, siłę i wytrzymałość:

• tor przeszkód,
            • bieg wahadłowy 10m x 10m,
            • pompki,
            • brzuszki na czas
            • oraz podciągnięcia na drążku.

Spośród wszystkich klas, najlepsza była klasa III a.

Oto wyniki w tych zawodach:
            1. III A
            2. II A
            3. I C
            4. I A
            4. I B
            6. II C
            7. I D
            Brawa dla wszystkich uczestników testów sprawnościowych!!!

• ZAPISY DO SEKCJI  JUDO

• W Liceum Ogólnokształcącym  w Trzebini przy ulicy Szkolnej 3 - Klub Sportowy Judo Kangury prowadzi zajęcia Judo dla dzieci. W styczniu rozpoczęto nowy nabór do sekcji  Nowy ROK - Nowe przygody -CZAS NA PRZYGODĘ ZE SPORTEM !!! Klub Sportowy Judo Kangury zaprasza  chłopców i dziewczynki już od 4 roku życia.
            Klub zaprasza rownież na zajęcia osoby dorosłe, jak rownież młodzież. 23 stycznia br., ruszają zajęcia samoobrony i cross treningu .Zapraszamy wszystkich na treningi przekrojowe z elementami samoobrony!
            Zyskasz siłę, wytrzymałość, sprawność ogólną i nauczysz się podstawowych elementów samoobrony na bazie technik walki wręcz  w tym Judo. Zajęcia prowadzi funkcjonariusz Policji i zarazem trener Judo.