• Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

• W dniu 16 grudnia 2022 r., osoby z klas wojskowych i medycznych, reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach z Pierwszej Pomocy, organizowanych przez Małopolską Uczelnię Państwową w Oświęcimiu. Nasi uczniowie musieli się zmierzyć z 10 przypadkami (tj. wypadek na quadzie, upadek z wysokości czy zadlawienie i bójka). Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i przyjechali z I miejscem w kategorii indywidualnej oraz III miejscem w kategorii grupowej.
            Gratulujemy!

• Klasy pedagogiczne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

• W piątek, 16 grudnia br., uczennice klas pedagogicznych wraz z paniami prowadzącymi w/w przedmiot przygotowały ozdoby świąteczne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Mieliśmy przyjemność spotkania się z Dyrektorem Szpitala prof. UJ dr hab. Wojciechem Cyrulem, podczas którego przekazaliśmy wieniec bożonarodzeniowy wraz z życzeniami od Pana Dyrektora Liceum Ogólnokształcące w Trzebini, mgr Marka Kuchty. Nie zabrakło również spotkania z  wolontariuszką zaprzyjaźnionej Fundacja Ronalda Mcdonalda Panią Dominiką Mikołajczyk, której również przekazaliśmy wieniec bożonarodzeniowy z życzeniami. Dziewczęta z klas pedagogicznych, własnoręcznie wykonanymi ozdobami przystroiły szpitalny hol, by już od wejścia dzieci wraz z rodzicami poczuły świąteczny klimat. Jest to kolejny dar serca od naszego Liceum. Pomoc dzieciom jest jednym z elementów programu przygotowującego w naszej szkole do pracy z maluchami - gdyż VITA INFANTIS BONUM SUPERIUS.

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia naszego Liceum!

• W piątek, 2 grudnia 2022 r., odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom z Krakowa i okolicznych powiatów, którzy otrzymali to stypendium w roku szkolnym 2022/2023. Pamiątkowe dyplomy wręczyła Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.
            Stypendium przyznawane jest osobom, które w roku szkolnym 2021/2022 uzyskały promocję z wyróżnieniem, otrzymując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazały szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
            To ogromne wyróżnienie nie tylko dla uczniów, ale także ich szkół, nauczycieli i rodziców.

• OYAMA TOP Puchar Polski

• W dniach 3 i 4 grudnia 2022 r., w Centrum Sportu „Skarpa” w Bytomiu, odbył się OYAMA TOP Puchar Polski OYAMA PFK w Kumite. Wystartowało przeszło 260 zawodniczek i zawodników z 36 Klubów Oyama Karate oraz z 4 klubów Kyokushin Karate.
            W drugim dniu bardzo dobrze zaprezentował się w zaciętych pojedynkach Bruno Kadłuczka, zdobywając złoto.

Gratulacje!

• Praktyki pedagogiczne w przedszkolu

• Klasy pedagogiczne: 2b i 3b, w minionym tygodniu odbyły praktyki pedagogiczne w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 i Przedszkolu "Błękitna Laguna" w Trzebini. Uczniowie mieli możliwość konfrontowania nabywanej wiedzy pedagogicznej z rzeczywistością, podczas praktycznych działań. Z pewnością zgromadzili nowe doświadczenia związane z pracą z dzieckiem przedszkolnym.