• Kurs płetwonurkowania

•  dniu 23.09.2023 r., kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, po zaliczeniu części teoretycznej - w ramach kursu płetwonurka LOK CMAS P1, rozpoczęli zajęcia basenowe na terenie MOSIR Oświęcim. Podczas zajęć instruktorzy pokazali techniki pływackie w sprzęcie ABC, które następnie kursanci musieli wykonać w wodzie. Jest to druga edycja kursu ale umiejętnościami obecni kursanci dorównują swoim poprzednikom :-). Dwie godziny zajęć w wodzie na pewno dały się we znaki kursantom ale jak mówi motto Navy Seals „Jedyny łatwy dzień był wczoraj”. Na następnych zajęciach naszych kursantów czeka pierwsze zejście pod wodę w sprzęcie. Widzimy się wkrótce...

• II miejsce w VII Małopolskim Wieloboju Strzeleckim w Krakowie

• W dniu 23 września br., drużyna Kadetów z LO w Trzebini wywalczyła II miejsce VII Małopolskim Wieloboju Strzeleckim w Krakowie, ku pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Były to zawody o zasięgu ogólnopolskim.
            Nasi uczniowie poprawili wynik z poprzedniego roku, gdzie, zajęli III miejsce.
            II miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny, zajęli: Michał Góralczyk, Aleksandra Konwińska i Bruno Kadłuczka.
            Gratulacje dla naszych zwycięzców!

• Sukces w zawodach "Sprawni jak Żołnierze' 2023"

• W piątek, 22 września br., Kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini wzięli udział w zawodach sportowo obronnych "Sprawni jak Żołnierze' 2023", organizowanych przez Urząd Miejski w Alwerni.
            W zawodach udział wzięły 4-osobowe drużyny damskie i męskie. Przeprowadzono konkurencję biegu na 1000 metrów, rzut granatem, strzelanie z karabinka pneumatycznego oraz test wiedzy historycznej z powstania styczniowego.
            Nasze Liceum zajęło 1. miejscu w obu kategoriach.
            Gratulujemy zwycięzcom, a Pani Burmistrz Alwerni - dziękujemy za zaproszenie.

• Zajęcia WOT

• W dniu 22.09.2023 r., kadeci klasy 3A Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, uczestniczyli w zajęciach rozpoczynających nowy rok szkoleniowy na terenie 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu. Podobnie jak poprzednio, zajęcia dotyczyły musztry indywidualnej oraz zespołowej. Umiejętność poprawnego wykonywania zwrotów, występowania z szyku, oddawania honorów, w tym podczas przemarszu, co zapewne przyda sie naszym kadetom w przyszłości.

• Sukces naszych uczniów w XIX Powiatowym Rajdzie na Orientację SKK

• 21 września br., odbył się XIX Powiatowy Rajd na Orientację SKK PTT, pod patronatem Starosty Chrzanowskiego. Tym razem trasa biegu znajdowała się nieopodal Zespołu Szkół w Babicach i zamku Lipowiec. Nasi uczniowie jako najliczniejsza grupa otrzymała puchar Starosty Chrzanowskiego, ale najbardziej cieszą świetne wyniki. Wiele zespołów znalazło wszystkie ukryte punkty, dzięki czemu zdobyliśmy drugie miejsce grupowo i indywidualnie.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!