• Początek cyklu szkoleń kadetów OPW naszego Liceum

• W dniach 14 i 15 września 2023 r., klasy: 2a, 2b oraz 2c i 3c rozpoczęły kolejny cykl szkolenia kadetów OPW naszego Liceum w 112 blp 11 MOT.
            Piękna polska jesień, więc nic tylko nowy rok szkolny czas rozpocząć od musztry indywidualnej oraz zespołowej.
            Kadeci przypomnieli sobie po wakacyjnej przerwie zagadnienia z regulaminów wojskowych, formowania szyków, występowanie z nich, oddawanie honorów oraz przemarsze w kolumnie czwórkowej.
            Pierwsze koty za płoty. Teraz będzie tylko łatwiej chociaż może być trochę pod górkę :-)

• II edycja kursu płetwonurka

• W dniu 9 września 2023 r., rozpoczęliśmy w naszym Liceum II edycję kursu płetwonurka federacji LOK CMAS P1. Kurs, jak poprzednio, poprowadzą Pan Damian Dudek - Instruktor M3 LOK CMAS oraz Michał Krzywiecki - Instruktor M1 LOK CMAS.

Wyzwanie wejścia do podwodnego świata podjęło 8 osób z naszej szkoły i dołączyło do nich 4 uczniów z Liceum w Częstochowie. Zajęcia rozpoczęto od teorii nurkowania, gdzie zapoznano kursantów z zasadami bezpieczeństwa oraz niebezpiecznymi zdarzeniami, jakie mogą wystąpić podczas nurkowania. Instruktorzy pokazali jak przygotować sprzęt do nurkowania oraz omówili rodzaje konfiguracji sprzętu w zależności od typu nurkowania. Następnie kursanci praktycznie uczyli się składać sprzęt do nurkowania. Umiejętność ta jest bardzo ważna, bo każdy płetwonurek nabiera świadomości związanej ze swoim sprzętem oraz utrzymywaniem go w należytym stanie.

Następne zajęcia to ciąg dalszy teorii oraz egzamin pisemny z poznanej do tej pory wiedzy. Kolejnym etapem szkolenia będą zajęcia na basenie a po opanowaniu poznanych ćwiczeń pierwsze nurkowania na wodach otwartych.

• V edycja kursu spadochronowego za nami...

• 31 sierpnia br., Kadeci z LO w Trzebini zakończyli wakacje złożeniem egzaminu na kursie spadochronowym i oddaniem swojego pierwszego w życiu skoku.
            Uczestników V edycji było 21, w tym 3 naszych nauczycieli. Skoczył nauczyciel: fizyki, języka angielskiego oraz wuefista. Cieszy fakt, że 5 kadetów kontynuje swoją przygodę ze skokami i oddało swoje kolejne skoki.
            Gratulacje za odwagę!
            Serdeczne podziękowania dla naszych kolegów instruktorów z Aeroklubu Kraksky w Krakowie za zaangażowanie i pomoc w organizacji i przeprowadzeniu kursu.