• Wartości, wsparcie, współdziałanie, wspólnota – możliwości w programie deinstytucjonalizacji

• W Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, odbyła się 19 czerwca br., konferencja pod takim właśnie tytułem, w której uczestniczyli uczniowie klas pedagogicznych i medycznych naszej szkoły pod opieką p. J. Sokół, G. Skrzecińskiej i M.Urbańczyk-Dragan.
            Konferencja pod patronatem naukowym Pani Prorektor ds. Nauki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczęła 3-dniowy XVI Festiwal Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich”.
            Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładów m.in.: „Przestrzeń moralna a możliwość budowania wspólnoty w procesie deinstytucjonalizacji” oraz „ Integracja, inkluzja, wspólnota jako wartości w pracy terapeutów i opiekunów”.

• BRUNO MISTRZEM EUROPY

• W dniach 17-18 czerwca br., odbyły się 1. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji IKO Nakamura.

Mistrzostwa zgromadziły ponad 350 zawodników z klubów z Europy i reszty Świata!

Bruno walczył w kategorii Junior U-18 -75 kg. Stoczył trzy pojedynki, w tym walkę finałową przed czasem.

Na mistrzostwach swoją obecnością zaszczycili m.in. Daihyo Nakamura 8 dan, syn wielkiego mistrza Sousui Makoto Nakamury, założyciela światowej organizacji I.K.O. Nakamura oraz Shihan Tats Nakamura, 7 dan Międzynarodowy Koordynator I.K.O. Nakamura

Samym organizatorem mistrzostw był Sport Club Karate Białystok na czele z Shihan Piotrem Sawickim 6 dan, czterokrotnym Mistrzem Europy Kyokushin i Mistrz Świata z 1997 roku, jako jedyny nie-Japończyk.

• Przedszkolaki w Liceum

• 15 czerwca br., do naszego liceum zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Trzebini. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu uczniów z klas pedagogicznych. Następnie było duuuużo energii i radości.  Przygotowane atrakcje wywołały uśmiech na pomalowanych dziecięcych buziach.
            Nasi licealiści doskonale spisali się w roli organizatorów, a przy tym świetnie się bawili.

• Zaproszenie na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska' 2023

• Kasia Biśta z klasy I b OPW, otrzymała oficjalne zaproszenie na rozpoczęcie Igrzysk Europejskich w Krakowie.
            Smok Krakusek, zaprojektowany przez naszą uczennicę jest oficjalną maskotką Igrzysk.
            Zaproszenie dla Kasi oraz wręczenie maskotek dla całej klasy, nastąpiło w trakcie zajęć w jednostce wojskowej w piątek, 16 czerwca br.

• Z wizytą w Sejmie RP

• 15 czerwca 2023 r., Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini miał możliwość zwiedzania gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie oraz przysłuchiwania się obradom sejmu, w tym głosowaniu nad poprawkami do jednej z Ustaw nad którymi Sejm aktualnie pracował.
            Zaproszenie do zwiedzenia Sejmu, zostało zrealizowane w ramach Sejmowego Programu Edukacji Parlamentarnej, przez Posła na Sejm Pana Marka Sowę. Podczas pobytu w Warszawie skorzystaliśmy z możliwosci zwiedzania Łazienek Królewskich. Na szczęście pogoda się udała i zapraszamy do fotorelacji.

Zdjęcia i relacja: Milena Bałc, przewodniczaca SU