• Szkolny językowy konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

• 19 marca br., odbyła się druga edycja szkolnego językowego konkursu recytatorskiego. Uczniowie i uczennice zaprezentowali przed komisją konkursową wiersze w języku niemieckim i angielskim.

Zwyciężczynią została Martyna Zabder z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Julia Romańska z klasy 2g , na trzecim miejscu ulokowała się Renata Kilimova z klasy 2f.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
            Konkurs zorganizowała pani Joanna Seręga, pani Joanna Sokół i pani Mariola Urbańczyk-Dragan

• Kadeci na lekcji historii w Muzeum AK w Krakowie

• W dniu 19 marca br., kadeci z klas wojskowych: 2 a i 2 b oraz reprezentanci z klasy 2 c, 3 a i 3 c, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
            Zgodnie z motto Muzeum AK: „Zwiedzam, doświadczam, poznaję”, w pierwszej części spotkania zobaczyliśmy niezwykle ciekawą wystawę dotyczącą dziejów polskiego państwa podziemnego. Podczas kolejnej części warsztatów, kadeci aktywnie uczestniczyli w grze terenowej, sprawdzając zdobytą wiedzę, swój refleks, pracę w grupie i umiejętność korzystania z mapy. Ostatnim elementem warsztatów był wykład dotyczący Armii Krajowej, w który wpleciona została historia Batalionu "Parasol", którego imię ma zaszczyt nosić nasza szkoła.

• Nasi uczniowie na "Otyliadzie"

• W nocy, z 16 na 17 marca br., na terenie basenu w Chrzanowie odbył się Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "OTYLIADA". To największa masowa impreza nie tylko w Polsce, pod hasłem "Cała Polska pływa z nami".
            Nasi licealiści, uczniowie z klas I i klasy III wojskowej, zabezpieczali imprezę i pomagali w sędziowaniu tego nocnego maratonu. Otrzymali certyfikaty i podziękowania.
            My także dziękujemy za ich pracę w czasie wolnym i w tak późnych godzinach.
            Brawo Wojskowi!

• Nagrody w konkursie "Matematyka z historią w tle" rozdane!

• 14 marca br., nasze Liceum gościło siódmo- i ósmoklasistów z regionu, którzy przybyli na konkurs matematyczno-historyczny pt. Matematyka z historią w tle. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności matematyczne podczas zmagań z zadaniami z zakresu klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej. Część historyczna dotyczyła historii naszego patrona - Batalionu "Parasol".

Na uroczystej gali wręczono nagrody ufundowane przez Dyrektora Liceum w Trzebini, Posła na Sejm RP Marka Sowę, Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka, Wydział promocji i kultury UM oraz firmy Górka Cement sp. z o.o., Dan Cake Polonia, Page sp. z o.o., Piekarnia Pawlak. Serdecznie dziękujemy.

A oto nasi zwycięzcy.

W kategorii klasa 7 - konkurs matematyczny:

• I miejsce Maria Goławska KSW Libiąż
            • II miejsce Franciszek Skalec SP w Płokach
            • III miejsce Filip Woszczyna SP nr 8 w Trzebini

W kategorii klasa 7 - konkurs historyczny:

• I miejsce Judyta Kołtun SP w Psarach
            • II miejsce Ines Niewiedział SP Myślachowice
            • III miejsce Eryk Prowalski SP nr 4 w Trzebini

W kategorii klasa 8 - konkurs matematyczny:

• I miejsce Franciszek Kleszcz KSW Libiąż
            • II miejsce Mateusz Kruczek SP w Bolęcinie
            • III miejsce Irena Pajer SP nr 8 w Chrzanowie

W kategorii klasa 8 - konkurs historyczny:

• I miejsce Agnieszka Węgiel SP nr 3 w Trzebini
            • II miejsce Kalina Stępowska SP nr 3 w Trzebini
            • III miejsce Alicja Niewiedział SP w Psarach

Zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Obsługa medialna: klasa humanistyczna i Roksana Matusiak, klasa 2a