Podczas zajęć z informatyki, uczniowie z klas trzecich (i nie tylko...), poznawali na zajęciach informatyki technologię druku trójwymiarowego, oprogramowanie do projektowania modeli przestrzennych oraz aplikację do skalowania i konwertowania zaprojektowanych elementów do druku.
Dzięki zakupionej na potrzeby szkolne, drukarce 3D - model ROBO E3 PRO, uczniowie będą mieli możliwość korzystania z nowoczesnych technologii w praktyce...
Pierwsze doświadczenia z drukarką 3D za nami...
- 13
II Powiatowy Konkurs Matematyczno - Historyczny „Matematyka z historią w tle"
Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 powiatu chrzanowskiego do wzięcia udziału w II Powiatowym Konkursie Matematyczno - Historycznym „Matematyka z historią w tle" pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Marka Sowy i Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka.
Data: 14 marca 2024 r. godz. 10.00
Miejsce: LO w Trzebini
Szczegóły w Regulaminie.
W załączniku:- Regulamin Konkursu: regulamin_konkursu_matematycznego2.pdf
- Zadania z ubiegłego roku:
konkurs_zolnierze_kl7.pdf
konkurs_zolnierze_kl_8.pdf
Testy sprawnościowe dla klas wojskowych
W dniu 2 lutego 2024 r., w Naszym Liceum, odbyły się coroczne testy sprawnościowe dla klas wojskowych. Drużyny z klas wojskowych rywalizowały w pięciu konkurencjach:
- Tor sprawnościowy
- Bieg wahadłowy 10x10
- Pompki na czas (1 min)
- Brzuszki na czas (1 min)
- Podciągnięcia na drążku
Uczniowie pokazali ogromną sprawność i siłę w poszczególnych konkurencjach pokazując, że w przyszłości mogą stać się sprawnymi i silnymi żołnierzami.
Oto końcowa klasyfikacja klas wojskowych:
1. miejsce klasa III A
2. miejsce klasa I B
3. miejsce klasa II B
4. miejsce klasa II A
5. miejsce klasa I C
6. miejsce klasa II C
7. miejsce klasa I A
8. miejsce klasa III C10
Udział w uroczystości 80. rocznicy udanego zamachu na gen. SS Franza Kutscherę
1 lutego 2024 r., w Warszawie, odbyły się uroczystości 80. rocznicy udanego zamachu na kata Warszawy - gen. SS Franza Kutscherę. Wyrok śmierci wydany przez Państwo Podziemne wykonał 12 - osobowy oddział "Pegaz" który następnie przyjął nazwę "Parasol". Całość akcji była poprzedzona obserwacją oraz rozpoznaniem miejsca zamieszkania, zwyczajów oraz pracy Kutschery. Akcją dowodził Bronisław Pietraszewicz ps. Lot. Po skutecznym ataku na Kutscherę, Niemcy myśleli, że zamachu dokonał oddział komandosów bo nie wiedzieli, że istnieje w Polsce Państwo Podziemne i jest w stanie tak skutecznie działać.
Jako placówka, która dziedziczy tradycje "Parasola", nie mogło zabraknąć naszej delegacji wraz z pocztem sztandarowym naszego Liceum.
Uroczystości rozpoczęła msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Następnie delegacje udały się w rejon Alei Ujazdowskich 23/25, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający miejsce zamachu na Franza Kutscherę. W uroczystościach wzięli udział kombatanci z Powstania Warszawskiego, m.in. ppłk. Zbigniew Rylski, Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa- Błońska, posłowie na Sejm RP oraz zaproszeni przestawiciele Wojsk Specjalnych w tym JWK, Agat, Grom. Nasza delegacja oddala honor żyjącym kombatantom oraz złożyła wieniec przed obeliskiem. Kolejnym miejscem była wizyta przed Szpitalem Praskim oraz na moście Śląsko-Dąbrowskim, gdzie "Juno" oraz "Sokół" skoczyli w nurt rzeki Wisły w swoją ostatnią drogę wycofując się z zamachu na Kutscherę.
Cześć i Chwała Bohaterom! Pamięć o nich nigdy nie zaginie!
6
Archiwum Aktualności