• Zakończenie obozu wojskowego klasy 4 a

• Czwarty dzień na obozie klasy 4A był dość długi, przez nocny alarm i wczesną pobudkę. Kadeci pod okiem instruktorów ze 112 blp 11 MBOT doskonalili dysfunkcje broni podczas strzelania, przyjmowanie postaw strzeleckich oraz zajęcia z topografii. Po kolacji kadeci przeprowadzili trening w rozkładaniu oraz składaniu karabinka AK 47 a także w ładowaniu amunicją szkolną magazynków do AK 47.
            W piątym dniu, czyli 29 września 2023 r., kadeci klasy 4A OPW Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini zakończyli pięciodniowy obóz, który był finałem ich czteroletniego szkolenia w jednostkach patronackich. Był to pierwszy egzamin klas OPW. Na naszych kadetów czekał egzamin praktyczny, gdzie musieli przebiec 1000 m w pełnym umundurowaniu, rzucić atrapą granatu na odległość min 20m., rozłożyć oraz złożyć karabinek AK 47 wg norm wojskowych, załadować magazynek do AK 47 amunicją szkolną. Na koniec przewidziano czołganie z atrapą karabinka na odległość 50m oraz udzielanie pomocy medycznej w warunkach bojowych.
            Wszyscy kadeci klasy 4A zaliczyli pozytywnie egzamin praktyczny. Przez te pięć dni chcieliśmy stworzyć naszym kadetom małą namiastkę tego, co może ich czekać po podjęciu służby wojskowej. Było trochę potu, smutnych dni, troszkę krzyków ale to wszystko miało Wam pokazać, że wszystko siedzi w Waszych głowach i nie ma rzeczy niemożliwych, co było widać na zaprawach porannych oraz na czołganiu.
            Dziękujemy za dorosłe podejście do szkolenia, egzaminu oraz instruktorów.

• Trzeci dzień szkoleniowy na obozie klasy 4a

• Trzeci dzień na obozie (28.09.2023 r.) minął kadetom klasy 4a na zwykłych czynnościach, jak w wojsku. Rano zaprawa poranna na dobry początek dnia, a później zajęcia prowadzone przez instruktorów ze 112. blp z Oświęcimia. W nocy ze środy na czwartek instruktorzy ogłosili alarm bojowy. Kadeci zmuszeni byli szybko wrócić z objęć Morfeusza i zacząć działać jak podczas działań bojowych. Kadeci musieli szybko sie ubrac w umundurowanie oraz cały sprzęt jaki mieli ze sobą. Klasa wcześniej została podzielona na dwie sekcje, a następnie został zarządzony wymarsz na 10 km jako sprawdzian działań w przygodnym terenie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi. Krótka noc za kadetami ale za to szybko zaczął się kolejny dzień szkoleniowy. W piątek egzamin i upragniony powrót do domu.

• Obóz wojskowy klasy 4 a OPW

• Uczniowie klasy 4 a, uczestniczą od poniedziałku, 25 września br., w obozie kończącym 4-letni okres szkolenia klasy OPW. Obóz odbywa się na terenie 112 blp 11 MBOT w Oświęcimiu. Kadeci mają dzień wypełniony zajęciami pod okiem instruktorów. Przećwiczono pokonywanie terenu różnymi sposobami, przyjmowanie postaw strzeleckich w zależności od ukształtowania terenu oraz czołganie z plecakiem w terenie przygodnym.

Drugi dzień obozu był równie intensywny jak pierwszy. Kadeci po porannej zaprawie rozpoczęli dzień od rejonów na kompanii. Następnie instruktorzy przeprowadzili zajęcia z maskowania oraz organizowania zasadzek. Zajęcia popołudniowe obejmowały udzielanie pomocy medycznej w warunkach bojowych.

• Skoki spadochronowe, w ramach 6. edycji

• W ramach 6. edycji skoków spadochronowych, w dniu dzisiejszym (26 września br.), oddano kolejnych 18 skoków. 10 kadetów Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini ukończyło kurs i oddało swój pierwszy skok. Kolejnych 8, w tym trzech nauczycieli - oddało swoje drugie, trzecie i kolejne skoki.

Rośniemy w siłę i skaczemy dalej i coraz dalej... W październiku br., zakończymy tegoroczne skoki. W tym roku w skokach wzięło udział 39 kadetów i nauczycieli naszej szkoły.

W nas jest siła! Trzebinia pracuje, nie obiecuje!

Jesteśmy dla Was...

Zdjęcia Zuzanna Bogacz i Łukasz Lańczyk

• Spacer po Trzebini śladami Żydów

• W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Trzebini i Stowarzyszeniem Kehilla, młodzież naszej szkoły z klas: 2b wojskowej, 2g, 3b pedagogiczno - medycznej pod opieką p. M. Kubarek i p. A. Żądło uczestniczyła w spacerze śladami Żydów w Trzebini. Pani doktor Jolanta Piskorz w przystępny i interesujący sposób opowiadała o historii Żydów mieszkających na terenie Trzebini. Była to ciekawa lekcja tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Przed nami warsztaty o tej tematyce
            w Dworze Zieleniewskich. Oczywiście młodzież naszej szkoły serdecznie zapraszamy.