Aktualności
Zapraszamy za spotkanie organizacyjne
Wesołych Świąt!
Serdeczne bożonarodzeniowe życzenia składamy pracownikom, uczniom i ich rodzinom, służbom i instytucjom, które z nami współpracują oraz wszystkim sympatykom naszego Liceum.
Biznes i zarządzanie w Bibliotece Miejskiej
Dnia 16 grudnia 2025 roku klasa 1c w ramach przedmiotu Biznes i Zarządzanie, wzięła udział w zajęciach z grą ekonomiczną Oil City - Galicyjska Gorączka czarnego złota, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.
Oil City Galicyjska gorączka czarnego złota to gra inspirowana historią dziewiętnastowiecznych pionierów przemysłu naftowego z Galicji. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Podczas rozgrywek uczą się współpracy, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców.
Grze towarzyszyło dużo emocji, śmiechu i zabawy. Uczniowie w praktyce mogli sprawdzić swoją wiedzę z przedsiębiorczości. Drużynie zwycięskiej gratulujemy a pracownikom Biblioteki dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.
Zajęcia wojskowe klasy 3C
- 7
W dniu 18 grudnia 2025 r. kadeci klasy 3C udali się na wymarsz w trzebińskie tereny leśne, aby doskonalić elementy taktyki. My nie wychodzimy do lasu, lecz udajemy się na zajęcia, gdzie nie ma wygłupów lecz doskonalimy poznane wcześniej zagadnienia.
Czyli to, co tygrysy z Trzebini lubią najbardziej. Marsz ubezpieczony, kontakty z przodu, zerwanie kontaktu, przejście do okrężnej i powrót do marszu. A na koniec ewakuacja rannego. Kadeci łącznie przeszli dzisiaj 21 km, co razem z zadaniami jakie mieli do wykonania, można uznać za kawał dobrej roboty.
Nie krytykujmy młodzieży, że niby nie tak karabin itd. Pamiętajcie, że oni się uczą, a czym skorupka za młodu nasiąknie ....
Kolejne zawody w ramach Licealiady
W dniu 18.12 dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Licealiadzie w koszykówce 5 osobowej. Po bardzo dobrej grze nasze dziewczyny zajęły bardzo wysokie II miejsce. Brawo dla wszystkich drużyn za sportową rywalizację i postawę Fair Play.
Dziewczyny wystąpiły w składzie:
Agata Tomaszewska 4b
Julia Knapik 4b
Kinga Klimara 4b
Otylia Dębiec 4b
Jowita Kubies 3a
Katarzyna Miarka 1c
Laura Saczuk 1b
Magdalena Bębenek 2a
Małgorzata Wójcik 1a
Natalia Korzeniowska 1b
Patrycja Szuba 3g
Zuzanna Kurtyka 1a
Serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności