Kadetów klasy Oddziału Przygotowania Mundurowego do służby w Policji i Straży Granicznej naszej szkoły spotkała kolejna atrakcja. Z okazji Święta Straży Granicznej - przypadającego w sobotę 16 maja br - na zaproszenie dowódcy Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu gen. bryg. Adama Jopka uczniowie brali udział w Dniu Otwartym.
W ramach tego wydarzenia obfitującego w liczne pokazy i prezentacje przygotowane przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, nasi kadeci mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, dynamiczny pokaz Wydziału Zabezpieczenia Działań, a także sprzęt i pojazdy wykorzystywane na co dzień w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja robota pirotechnicznego oraz pokaz umiejętności psa służbowego. Kadeci nauczyli się pobierać odwzorowania lini papilarnych na karty daktyloskopijne i zapoznali się ze środkami przymusu bezpośredniego oraz bronią palną. Zasiedli też za kierownicą pojazdów służbowych używanych w codziennej służbie ochronnej granic naszego Kraju. Kolejna relacja z ciekawych wydarzeń już wkrótce