• II Powiatowy konkurs " Piosenki, z których się żyje"

• 25 stycznia br., odbył się II Powiatowy Konkurs "Piosenki, z których się żyje..."
            Z radością informujemy, że nasza uczennica Kinga Krawczyk zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, a debiutujący zespół "Parasolki" w składzie: Aleksandra Legin, Kinga Krawczyk, Sławomir Kaleta oraz Artur Krawczyk, zdobył miejsce III.
            Serdecznie gratulujemy!

• 101. urodziny ppłk Zbigniewa Rylskiego z Batalionu "Parasol"

• W dniu 23 stycznia br.,, ppłk Zbigniew Rylski „Brzoza”, żołnierz Batalionu AK „Parasol” obchodzi jubileusz 101. urodzin.

Nasze Liceum miało zaszczyt gościć w dniu 10 listopada 2023 r., ppłk Zbigniewa Rylskiego na uroczystości nadania szkole imienia Batalionu "Parasol". Ppłk Zbigniew Rylski został ojcem chrzestnym nowego sztandaru liceum ze znakiem Batalionu "Parasol".

Czcigodny Jubilacie!
            W uroczystym dniu 101. urodzin społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu "Parasol", składa Panu serdeczne życzenia: dobrego zdrowia, samych pogodnych dni oraz licznych wyrazów życzliwości i szacunku. Niech ten dzień, i cały nadchodzący rok, będą pełne radości, zadowolenia, spełnienia i uśmiechu na twarzy!
            Wszystkiego najlepszego!

• Zajęcia praktyczne w szpitalu

• W dniu 10 stycznia 2024 r., Stowarzyszenie Proobronno Oświatowe "KADET" podpisało umowę o współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie.
            Umowa została podpisana przez Dyrektora Szpitala, Artura Baranowskiego, Prezes Stowarzyszenia "KADET" - p. Annę Dudę oraz Dyrektora LO w Trzebini p. Marka Kuchtę.
            Od 16 stycznia 2024 r., uczennice i uczniowie klas medycznych, rozpoczną zajęcia praktyczne w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Tym samym oferta szkoleniowa klas medycznych zostanie znacząco urozmaicona.
            Jutro ruszają pierwsze zajęcia!

• Z wizytą w Markowej...

• 11 stycznia br., nauczyciele z naszego LO: Pani Malgorzata Kubarek i Pani Anna Żądło wraz z przewodniczącą trzebińskiego Stowarzyszenia "Kehila" Panią Agnieszką Kostuch, złożyły wizytę w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Markowa to miejscowość na Podkarpaciu, w której w czasie II wojny światowej światowej miały miejsce wydarzenia tragiczne i przerażające. Jednak wśród okrucieństw wojny znalazły sie też osoby, które własne bezpieczeństwo i życie poświęciły pomagając jeszcze bardziej potrzebującym. Muzeum w Markowej upamiętnia Sprawiedliwych z Podkarpacia oraz z całej Polski.
            Dziękując za serdeczne przyjęcie delegacji z Trzebini, zachęcamy do wizyty w Markowej. Zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia. Młodzież z naszego LO zawita tu już w kwietniu.

• Szkolne zawody chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym

• W dniach: 11 i 12 stycznia br., odbyły się szkolne zawody chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 35 zawodników. Przedstawiamy klasyfikację, po bardzo dobrej grze i fascynujących wymianach:
            Dziewczęta:

1. Oliwia Nowakowska
            2. Natasza Faraon
            3. Daria Dzidek

Chłopcy:

1. Robert Jedynak
            2. Kamil Kozioł
            3. Michał Góralczyk
            4. Damian Jaskólski

Brawa dla wszystkich zawodników, za postawę Fair Play i sportową rywalizację!