Powoli opadają emocje związane z pierwszą turą wyborów prezydenckich. Nasi uczniowie również zagłosowali. Nasze Liceum, wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej, zorganizowało prawybory prezydenckie, czyli symulację głosowania na urząd Prezydenta RP. Projekt "Młodzi głosują" miał na celu zachęcić do aktywności obywatelskiej oraz przybliżyć zasady wyborów.
Nasi uczniowie mogli się na przykład dowiedzieć kiedy głos jest ważny i jakie są przymiotniki wyborcze. Przeprowadzono również lekcje dotyczące znaczenia Prezydenta w państwie. Uczniowie dostarczyli także materiały w ramach kampanii profrekwencyjnej, zachęcającej do brania udziału w wyborach. W komisji wyborczej zasiadły uczennice z klasy 3C, które pilnowały porządku i przestrzegania zasad.
Głosy przeliczono, a wyniki znajdują się na naszym FB.