• Nasi uczniowie na "Otyliadzie"

• W nocy, z 16 na 17 marca br., na terenie basenu w Chrzanowie odbył się Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "OTYLIADA". To największa masowa impreza nie tylko w Polsce, pod hasłem "Cała Polska pływa z nami".
            Nasi licealiści, uczniowie z klas I i klasy III wojskowej, zabezpieczali imprezę i pomagali w sędziowaniu tego nocnego maratonu. Otrzymali certyfikaty i podziękowania.
            My także dziękujemy za ich pracę w czasie wolnym i w tak późnych godzinach.
            Brawo Wojskowi!

• Nagrody w konkursie "Matematyka z historią w tle" rozdane!

• 14 marca br., nasze Liceum gościło siódmo- i ósmoklasistów z regionu, którzy przybyli na konkurs matematyczno-historyczny pt. Matematyka z historią w tle. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności matematyczne podczas zmagań z zadaniami z zakresu klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej. Część historyczna dotyczyła historii naszego patrona - Batalionu "Parasol".

Na uroczystej gali wręczono nagrody ufundowane przez Dyrektora Liceum w Trzebini, Posła na Sejm RP Marka Sowę, Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka, Wydział promocji i kultury UM oraz firmy Górka Cement sp. z o.o., Dan Cake Polonia, Page sp. z o.o., Piekarnia Pawlak. Serdecznie dziękujemy.

A oto nasi zwycięzcy.

W kategorii klasa 7 - konkurs matematyczny:

• I miejsce Maria Goławska KSW Libiąż
            • II miejsce Franciszek Skalec SP w Płokach
            • III miejsce Filip Woszczyna SP nr 8 w Trzebini

W kategorii klasa 7 - konkurs historyczny:

• I miejsce Judyta Kołtun SP w Psarach
            • II miejsce Ines Niewiedział SP Myślachowice
            • III miejsce Eryk Prowalski SP nr 4 w Trzebini

W kategorii klasa 8 - konkurs matematyczny:

• I miejsce Franciszek Kleszcz KSW Libiąż
            • II miejsce Mateusz Kruczek SP w Bolęcinie
            • III miejsce Irena Pajer SP nr 8 w Chrzanowie

W kategorii klasa 8 - konkurs historyczny:

• I miejsce Agnieszka Węgiel SP nr 3 w Trzebini
            • II miejsce Kalina Stępowska SP nr 3 w Trzebini
            • III miejsce Alicja Niewiedział SP w Psarach

Zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Obsługa medialna: klasa humanistyczna i Roksana Matusiak, klasa 2a

• Z wizytą w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie

• Kadeci klasy maturalnej naszego Liceum uczestniczyli w dniu otwartym organizowanym przez Lotniczą Akademię Wojskową w Dęblinie – legendarną Szkołę Orląt. Studenci uczelni oprowadzający naszą grupę przedstawili ofertę edukacyjną Lotniczej Akademii Wojskowej oraz omówili proces rekrutacji wojskowej. Największym zainteresowaniem kadetów cieszył się symulator lotów F-16 oraz wystawa statków powietrznych. Uczniowie spróbowali swoich sił w sali z lotniczymi przyrządami kondycyjno-sprawnościowymi m.in. z żyroskopu treningowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się również symulator skoków spadochronowych.

Po zapoznaniu się z procesem szkolenia kilkoro uczniów naszej szkoły wyraziło chęć kontynuowania nauki w LAW.

• Dzień św. Patryka w Naszym Liceum

• Dnia 11 marca br. nauczyciele języka angielskiego wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowali w naszej szkole Dzień św. Patryka. Organizując ten dzień szkoła wzięła udział w III edycji Ogólnopolskiego Wydarzenia Kulturowego „Let’s go green”, którego inicjatorem jest marka edukacyjna Didacto Polska. Koordynatorem projektu była p. Mariola Urbańczyk-Dragan.

W tym dniu poza lekcjami kulturowymi o Irlandii na lekcjach języka angielskiego, klasy mogły wziąć udział w quizie o św. Patryku i Irlandii. Zwyciężyła klasa 2A, która wygrała Voucher na przeniesienie sprawdzianu z dowolnego przedmiotu na inny termin. Drugie miejsce zajęła klasa 3B, natomiast trzecie miejsce klasa 4A, wszystkie zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Zorganizowano również kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na schronisko dla zwierząt. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom, którzy przygotowali pyszne ciasta na kiermasz i wsparli tym samym naszą inicjatywę. Dziękujemy również uczennicom klasy 3B za udekorowanie na zielono naszej szkoły, poprowadzenie kiermaszu i wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy wspierali nas w tym dniu.