• Sprzątamy Beskidy z PTT' 2022

• 11 czerwca br., ochotnicy szkolnego koła krajoznawczego przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini, razem z PTT oddział Chrzanów, wzięli udział w akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2022". Ochotnicy sprzątali szlak na Hrobaczą Łąkę. Gratulujemy postawy i czekamy na kolejne akcje!

• Wojskowy Dzień Szkoleniowy w Oświęcimiu

• W dniu dzisiejszym (tj., 9 czerwca br.), klasa II a, Oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, odbyła swoje ostatnie zajęcia w ramach Wojskowego dnia szkoleniowego na terenie jednostki wojskowej 112. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Oświęcimiu.
            W trakcie zajęć Kadeci Liceum zajmowali się szkoleniem w zakresie przygotowania i prowadzenia działań rozpoznawczych, posługiwali się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami oraz prowadzili zajęcia z zakresu terenoznawstwa oraz taktyki zespołowej podczas zatrzymania, kontroli pojazdu oraz osób.
            Kolejne zajęcia dopiero w następnym roku szkolnym.

Zdjęcia wykonał p. Marek Kuchta

• Dzień Sportu

• W dniu 6 czerwca br., w Naszym Liceum odbył się Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali w różnego rodzaju konkurencjach, takich jak: rzut osobisty do kosza, trafienie w tyczkę, piłka ręczna, trafienie w poprzeczkę, szybkość reakcji na BlazePod, spacer farmera, jazda na rowerze oraz strzelanie na strzelnicy laserowej. Poza konkurencjami sprawnościowymi odbył się quiz sportowy, ocena plakatu o grze zespołowej oraz wiadomości w języku obcym z wybranej gry zespołowej.
            Na koniec uczniowie rozegrali turniej koszykówki, piłki nożnej oraz siatkówki. We wszystkich grach bezkonkurencyjna okazała się klasa 3 b, wygrywając w każdej grze zespołowej. Natomiast po podliczeniu wszystkich konkurencji, I miejsce zajęła klasa II a, II miejsce klasa I a, a III miejsce klasa II b.
            Dla wszystkich uczestników ogromne brawa za zaangażowanie oraz postawę fair play!

• Krajowa Odznaka Jakości eTwinning

• Z wielką radością informujemy, że nasze Liceum Ogólnokształcące otrzymało Krajową Odznakę Jakości eTwinning - za udział w międzynarodowym projekcie „WWW CON PEOPLE – World Wide Words Connect People”,  realizowanym przez Panią Mariolę Urbańczyk-Dragan wraz z uczniami klasy 1 b!
            Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła określony poziom.
            Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
            Gratulujemy uczniom: Oliwii Mniszak, Milenie Bałc, Marcinowi Kucharskiemu i Robertowi Jedynakowi, którzy brali udział w tym projekcie i dzięki których pracy zdobycie tej Odznaki było możliwe!

• Szkolenie wojskowe naszych Kadetów dobiegło końca...

• Ostatni, piąty dzień szkolenia wojskowego zakończony został egzaminem teoretycznym i praktycznym. Kadeci, ostatniego dnia obozu wojskowego, składali i rozkładali broń na czas. Najlepszy wynik to 10 i 20 sekund - używając broni Ak47. W trakcie dzisiejszych zajęć omówione zostały zagadniania związane z zasadami udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem pozycji bocznej ustalonej.
            Najwięcej trudności sprawiło pokonywanie terenu czołganiem się, na odległość 50 metrów. Tutaj najlepszy czas to 70 s. Ostatnim zadaniem było pokonanie terenu na odległość 100 metrów w oporządzeniu. Każdy Kadet został oceniony przez żołnierzy instruktorów. Dzień szkoleniowy zakończono treningiem z musztry poddodziałem.
            Wszyscy zadowoleni powrócili do swoich domów. To już jest koniec szkolenia w tym roku szkolnym dla klasy III b, Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. W następnym roku szkolnym Kadeci złożą egzamin końcowy w celu uzyskania certyfikatu MON.
            Serdeczne podziękowania dla naszych instruktorów z 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie, a szczególne podziękowania dla naszego opiekuna - p. Andrzeja.
            To był dobry tydzień wytężonej pracy.

Link do filmu: https://fb.watch/dxZt7hVFpc/