• Przedstawienie "Zamieszanie w krainie bajek" 

     • W czwartek, 2 czerwca br., z okazji Dnia Dziecka, gościliśmy w naszym Liceum dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 z Trzebini oraz Niepublicznego Przedszkola Artystyczno - Językowego "Błękitna Laguna", również z Trzebini. Nasi mali goście obejrzeli przedstawienie pt. "Zamieszanie w krainie bajek", przygotowane i wykonane przez uczniów z klas pedagogicznych, pod kierunkiem p. Gabrieli Skrzecińskiej. 
      Zapraszamy do obejrzenia filmu z przedstawienia:
      https://fb.watch/doRhDLW9iI/ 

     • Przedostatni dzień obozu wojskowego...

     • Przedostatni dzień obozu wojskowego...

      W czwartym dniu zmagań na poligonie w Pasterniku, Kadeci z LO w Trzebini zajmowali się pracą na radiostacjach przenośnych średniej mocy, udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku urazów oraz zakładaniem min przeciwpancernych.
      Po zajęciach poligonowych przeprowadzone zostały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się na terenie jednostki wojskowej.
      Po kolacji sprzątanie rejonów i przygotowanie do egzaminu praktycznego oraz teoretycznego, który odbędzie się ostatniego dnia szkolenia.
      Pogoda nadal jest dla nas życzliwa, humor dopisuje.
       

     • Doświadczanie siebie poprzez wirtualne przeżycia    

     • W ramach projektu dziennikarskiego grupa 15 uczniów uczestniczyła 20 maja 2022 r. w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
      Wyjazd ten przyprawił nas o nowe niesamowite przeżycia. Na spotkaniu z panem Dawidem Kacmarczykiem - wykładowcą Edukacyjnego Laboratorium Mediów Społecznościowych, mieliśmy możliwość doświadczenia wirtualnej rzeczywistości na własnej skórze. Każda z osób, która podjęła próbę odnalezienia się w wirtualnej rzeczywistości, wykazywała inne odczucia i emocje. Część z nas miała za zadanie wjechac windą na 10 pietro wieżowca w dużym mieście, a nastepnie odważyć się na  brawurowe przejście po desce i skok... - to wspieranie lęków wysokości. Wszystko odbywało się przy użyciu wcześniej wspomnianej technologii VR. Wirtualna rzeczywistość pozwala na wejście we wnętrze człowieka i może stać się dla niego również terapią. Należy zatem świadomie i odpowiedzialnie podchodzić do technologii.
      Druga część projektu to warsztaty z asystentką, panią Bernadettą Cich, które dotyczyły reportażu. Za zadanie otrzymaliśmy nagranie reportażu o Krakowskich Sukiennicach. Podzieleni na czteroosobowe grupy udaliśmy się na Krakowski Rynek. I tu pierwszy raz nastąpiło zetknięcie z obcymi ludzmi. Z jednej strony chcieli z nami rozmawiać i nie mieli tremy. Z drugiej bali się konfrontacji z kamerą. Okazało się, że niektórzy pracujący tam ludzie nie znali żadnych informacji dotyczących Sukiennic. Dużą część czasu zajęło znalezienie osoby chętnej do przeprowadzenia wywiadu, jak również skonstruowania pytań do rozmówców. Wiekszość z nas postanowiła nagrać również inne wydarzenia (przemarsz studentów uczestniczących w Juwenaliach) oprócz zdarzeń z Sukiennic. Kolejna część obejmowała pracę nad materiałem. Pod kierunkiem pani Bernadetty importowaliśmy nagrania, które mogliśmy zmontować w profesjonalnym programie. Dla każdego z nas był to wyjazd budujący i wnoszący wiedzę na dany temat. Każdy z nas miał inną perspektywę poglądu na odbytą praktykę. 
      Do pażdziernika zatem, bo wtedy kolejne spotkanie.

      Tekst: Gładys Amelia, Filipek Wiktor, Niemiec Gabriel, Barczyk Jakub, Nowakowska Oliwia  

     • Półmetek obozu wojskowego

     • Trzeciego dnia szkolenia wojskowego na poligonie Pasternik, instruktorzy z 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie uczyli Kadetów z  LO w Trzebini jak wybrać miejsca i wykonać stanowisko ogniowe. Wykonali ćwiczenia przygotowawcze z broni strzeleckiej. Prowadzili działania rozpoznawcze. Przeprowadzili praktyczne prowadzenie rozpoznania drogi marszu.
      Pogoda nam sprzyja i trenujemy dalej. 

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące w Trzebini
   • lo.trzebinia@gmail.com
   • lo.trzebinia@gmail.com
   • (+ 48) 32 612 22 01
   • Trzebinia, ul. Szkolna 3 32-540 Trzebinia Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych