• Zakończenie roku szkolnego oraz podziękowania

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 oraz rozdanie świadectw nastąpi w piątek, 24 czerwca br., o godzinie 9:00

Szanowni Rodzice oraz Wszyscy Przyjaciele Szkoły,
            Pragniemy podziękować za aktywną pomoc, życzliwość i wspieranie działalności naszej placówki w bieżącym roku szkolnym.
            Życzymy Państwu letniego wypoczynku i wytchnienia!

Drodzy Uczniowie!
            Dziękujemy Wam za ten rok szkolny. Życzymy Wam udanych, bezpiecznych wakacji! Odpoczywajcie, abyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych zadań!

Marek Kuchta, Dyrektor Szkoły
            Krystyna Harańczyk, Zastępca Dyrektora
            Anita Lipnicka, Zastępca Dyrektora ds. mundurowych
            oraz Grono Pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini

• „Sprawni jak żołnierze 2022” - awans do etapu ogólnopolskiego

• Złoto dziewcząt i złoto chłopców w eliminacjach wojewódzkich zawodów sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze 2022” - awans do etapu ogólnopolskiego!

20 czerwca br., reprezentacja szkoły: Jagoda Szemraj, Anna Nowak, Aleksandra Pawlak, Wiktoria Świerkosz oraz Wiktor Grzybowski, Bruno Kadłuczka, Artur Łapcik i Oskar Lizończyk wywalczyła podwójne złoto (kat. dziewcząt i kat. chłopców) podczas etapu wojewódzkiego zawodów „Sprawni jak żołnierze 2022”.
            W szranki stanęło 15 drużyn szkolnych z województwa małopolskiego, które rywalizowały w konkurencjach:
            - strzelanie,
            - podtrzymywanie życia - pierwsza pomoc przedmedyczna,
            - bieg na orientację,
            - test sprawnościowy,
            - bieg wahadłowy.
            Nasze drużyny nie miały sobie równych i reprezentować będą Małopolskę podczas etapu ogólnopolskiego zawodów.
            Organizatorem eliminacji było Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, którym dziękujemy za profesjonalne przygotowanie zawodów.

• Konkurs czytelniczy w języku niemieckim

• Dzisiaj w naszym Liceum odbył się konkurs czytelniczy z języka niemieckiego - II Edycja Rok 2022. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać lekturę pt.: “Die Skorpion – Frau” - R. Dittricha, a w szkole rozwiązywali pisemny test.
            Wręczenie nagród odbędzie się 24 czerwca 2022 r., podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.
            Opiekunkami konkursu były: p. Joanna Sokół (nauczyciel języka niemieckiego)  i p. Gabriela Langer (nauczyciel bibliotekarz).

• Testy sprawnościowe do klasy sportowej

• W dniu 13 czerwca br., na boisku w Balinie odbyły się testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłki nożnej. Zawodnicy testowani byli pod względem technicznym i motorycznym. Na koniec zawodnicy rozegrali grę wewnątrzną na świetnie przygotowanym, pełnowymiarowym boisku.
            Brawo dla wszystkich uczestników testów!