• Rozpoczęcie II WIOSENNEGO TURNIEJU STRZELECTWA I PIERWSZEJ POMOCY

• Pierwszy dzień rywalizacji międzyszkolnej uczniów klas ósmych szkół podstawowych za nami. Do II Turnieju Wiosennego Strzelectwa i Pierwszej Pomocy zgłosiło się 14 placówek. Zawody trwają od 28 do 31 marca br. Ogłoszenie wyników nastapi 28 kwietnia br.,  podczas V Powiatowego Dnia Kadeta.
            Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!
            Organizatorem - wspólnie z LO Trzebinia i SPO "Kadet", jest Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu, natomiast patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Trzebini.

• Projekt "Tolerancja - wszyscy jesteśmy równi"

• W ramach projektu "Tolerancja - wszyscy jesteśmy równi", młodzież z klasy I pedagogicznej, przygotowała rysunki (plakaty) oraz opowiadania nawiązujące do tematu. To kolejny rok, w którym realizujemy ten projekt. Pamiętajmy o tym, że " Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny".

• Wojskowy Dzień Szkoleniowy

• 25 marca 2022 r., w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego klasa III b, w zakresie V Edycji Certyfikowanych Klas Mundurowych - odbyła swój kolejny dzień szkoleniowy na terenie 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie.

Na dzisiejszych zajęciach Kadeci klasy wojskowej zajmowali się:

• orientacją w terenie bez mapy, określeniem w terenie kierunków stron świata za pomocą busoli;
            • działaniami taktycznymi pojedynczego żołnierza - czynnościami żołnierza podczas kontaktu z przeciwnikiem
            • działaniami podczas marszu, szykiem marszowym i patrolowym - przygotowaniem żołnierza do walki.