• Rekrutacja na rok szkolny 2024/25
          do klasy medycznej (biologiczno – chemicznej)

W klasach medycznych realizowane są innowacyjne programy nauczania: „Wiedza o zdrowiu z elementami ratownictwa medycznego dla przedmiotu "Edukacja o zdrowiu”
          Klasa medyczna ( biologiczno - chemiczna) przygotowuje do studiowania na wszelkich kierunkach medycznych, wyposaża w praktyczną wiedzę i umiejętności ratujące życie, rozpoznawania zagrożenia dla życia własnego i innych oraz  podejmowania działań profilaktycznych.
          Zajęcia prowadzone są w części teoretycznej i części praktycznej w nowocześnie wyposażonej szkolnej pracowni medycznej. Prowadzącym jest specjalista posiadający bardzo bogate doświadczenie w pracy w służbie zdrowia.
          Dodatkowo, w ramach programu nauczania, uczniowie ćwiczą podstawy języka migowego.
          Co ZYSKASZ w klasie medycznej?

- przygotowanie do egzaminów na studia medyczne, biologiczne, chemiczne
          - naukę w małych grupach w nowocześnie wyposażonej pracowni medycznej
          - możliwość ćwiczeń praktycznych  z użyciem fantomów, defibrylatorów, zestawów pspr-1 i AED
          - możliwość ukończenia kursu ratownika WOPR
          - zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu, udział w wykładach i zajęciach organizowanych przez Wydział Biologii i Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski
          Przedmioty uzupełniające: edukacja o zdrowiu
          Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka, oraz biologia i chemia
          Przygotowanie do studiów na kierunkach:
          medycyna, stomatologia, pielęgniarstwo, rehabilitacja, fizjoterapia,  ratownictwo medyczne, farmacja, biotechnologia, biochemia, weterynaria, biologia, chemia i inne.

Jeśli planujesz swoją przyszłość związać z szeroko pojętą branżą medyczną, to klasa medyczna jest dla Ciebie!
          Zajęcia rozwijające zainteresowania: skoki spadochronowe, strzelectwo, kalistenika, ASG, SKS, kurs płetwonurka, samoobrona, basen, zajęcia językowe, zajęcia dziennikarskie.