• Wycieczka integracyjna w Beskid Śląski

• W czwartek, 6 października br., w pięknej, jesiennej scenerii, uczniowie klas pierwszych naszego liceum, wyruszyli na jeden z piękniejszych szlaków Beskidu Śląskiego - pasmo Błatniej (917 m n.p.m.).
            Dobry humor, świetna kondycja i profesjonalna opieka przewodników z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego/ oddział w Chrzanowie, sprawiły iż wycieczka z pewnością pozostanie pięknym wspomnieniem...

• Nie tylko szkiełkiem i okiem - Małopolska Noc Naukowców

• W piątek, 30 września 2022 r., nasi licealiści wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców.
            Program zajęć, prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obejmował tematy:
            - Nie tylko szkiełko i oko (czyli optyczne badania materiałów),
            - Czy bać się tomografów i radioterapii?,
            - Świat na krawędzi (zmiany klimatyczne),
            - Fizyka w filmach.

Małopolska Noc Naukowców (MNN) to wydarzenie popularno-naukowe, którego koordynatorem od 16 lat jest Województwo Małopolskie. Zajęcia, które odbywają się w formie pokazów, warsztatów i demonstracji laboratoryjnych prowadzone są przez naukowców. Mają na celu rozwijanie pasji, zainteresowań młodych ludzi.
            Cytat, który był podsumowaniem jednego z wykładów, w których uczestniczyliśmy - w pełni oddaje ideę spotkań uczniów z przedstawicielami świata nauki:
            „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.“ (Maria Skłodowska - Curie)