• VI Ogólnopolski Wielobój Strzelecki

•

W dniu 28.10.2022 r., kadetaci klasy III a OPW, Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, na Zaproszenie Związku Polskich Spadochroniarzy II oddział w Krakowie i Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademi Krakowskiej, wzięli udział w VI Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego.
            Aleksandra Pawlak, Bruno Kadłuczka i Artur Łapcik zajęli drużynowo III miejsce w kategorii karabinu pneumatycznego.

• Szkolenie kadetów z klasy 4 b w 6. Batalionie Dowodzenia 6 Brygady Powietrzno - Desantowej

• W dniach 27-28.10.2022 r., kadeci klasy 4 b CWKM naszego Liceum uczestniczyli w cyklicznym szkoleniu na terenie 6 Batalionu Dowodzenia 6 Brygady Powietrzno Desantowej.
            W pierwszym dniu szkolenia instruktorzy batalionu przypomnieli naszym kadetom zagadnienie związane z częściowym rozkładaniem i składaniem karabinka szturmowego wz.96 Beryl. Następnie przystąpiono do doskonalenia poruszania się
            w terenie oraz technik współdziałania pary żołnierzy jako element ubezpieczenia bezpośredniego podczas wymiany magazynka.
            Drugi dzień szkolenia kadetów klasy 4 b polegał na doskonaleniu zagadnień
            z musztry zespołowej. Każdy z uczestników szkolenia poprowadził pododdział oraz doskonalił wydawanie komend podczas przemarszu.

• Szkolenia strzeleckie dla szkół podstawowych

• W dniu 26 października br., Liceum Ogólnokształcące w Trzebini rozpoczęło cykl szkoleń dla szkół podstawowych z Trzebini z zakresu posługiwania się bronią, składania i rozkładania broni AK47, postaw strzeleckich oraz praktycznego posługiwania się bronią krótką i długą na strzelnicy laserowej. W zajęciach udział wzięło 24 uczniów klasy 8ej Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini. Tym samym rozpoczynamy cykl szkoleń strzeleckich przewidzianych programem nauczania z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa w roku szkolnym 2022/2023 dla szkół podstawowych.
            Zajęcia przeprowadzili instruktorzy LO Trzebinia posiadajacy najwyższe i niezbedne wymagane prawem uprawnienia instruktorstkie - strzeleckie do prowadzenia szkoleń z każdego rodzaju broni palnej.
            Zapraszam szkoły podstawowe do skorzystania z możliwości szkolenia w naszej placówce.

• Wycieczka na Szyndzielnię i Klimczok ze szkolnym kołem krajoznawczym SKK PTT

• W dniach 25-26 października br., szkolne koło krajoznawcze SKK PTT przy LO Trzebinia wraz z przewodnikiem PTT Oddział Chrzanów Remigiuszem Lichota odbyli dwudniową wycieczkę na Szyndzielnię oraz Klimczok. Mieliśmy okazję bliżej poznać szczyty Beskidu Śląskiego oraz jego przyrodę. Po zmroku zaopatrzeni w latarki czołówki okrążyliśmy Klimczok, a najbardziej wytrwali z samego rana obejrzeli niesamowity wschód słońca.

• Przetrwać - To łatwe!

• W ostatnią sobotę i niedzielę, 22-23 października br., 45. Kadetów z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, Wojskowych klas mundurowych - wzięło udział w zajęciach z survivalu.

Zajęcia zorganizowało i przeprowadziło Stowarzyszenie Militarne GROT z Trzebini.

W czasie dwudniowych zajęć Kadeci uczyli się przetrwać w warunkach terenowych pod okiem najlepszych instruktorów ze Stowarzyszenia Militarnego GROT.

Nasi Kadeci uczyli się rozpalać ognisko, gotować posiłek, nocować w ostępach leśnych i pozyskiwać wodę.

Budowanie szałasu do spania i przygotowanie noclegu było również ważnym elementem przetrwania i radzenia sobie z trudnymi warunkami.

Młodzież przeszła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod bacznym okiem wymagających instruktorów.

To pierwsze tego typu zajęcia w tym roku szkolnym i zapewne staną się stałym elementem szkoleniowym dla wojskowych klas mundurowych naszego Liceum.

Zapraszam do galerii zdjęć. W najbliższym czasie opublikujemy kilka ujęć filmowych które oddadzą realia trudu przetrwania w odosobnieniu, będąc zdanym tylko na siebie.