• Sukces w Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej

• W dniu 26 maja br., dziewczęta z Naszego Liceum brały udział w Powiatowych Zawodach w Piłce nożnej. Po bardzo dobrej grze i wielu efektownych golach, dziewczyny zdobyły I miejsce, pokonując I LO w Chrzanowie oraz ZSECh w Trzebini.
            Oto zwycięski skład: W.Świerkosz, A.Nowak, J.Mędrzyk, W.Majerczyk, K.Monica, J.Szemraj, A.Kubicz, A.Rozmus.
            Brawo!

• Kolejny trening Kadetów pod czujnym okiem Instruktorów wojskowych z 5.BDOW

• 26 maja br., żołnierze 4.Kompanii 5.Batalionu Dowodzenia w Krakowie odwiedzili nasze Liceum i przeprowadzili ostatni przed zawodami trening umiejętności Kadetów klas wojskowych: rozkładanie i składanie "Beryla", strzelanie z "Cyklopa", czołganie ze skrzynią, rzut granatem, łaczność, "medyk" i praca z mapą czekają naszą silną reprezentację już w najbliższy poniedziałek.
            Trzymamy kciuki!

• I miejsce w I Mistrzostwach Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy

• Nasza reprezentacja z klas medycznych: Renata Witkowska, Zuzanna Stawarz i Kacper Staroń nie miała sobie równych podczas I Mistrzostw Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy, organizowanych 25.05.2022 r. przez Małopolską Uczelnię Państwową im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.
            Zawody obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną w ciekawie nazwanych konkurencjach m.in. „U szefa na dywaniku”, „Kuchenne rewolucje”, czy też „Wyginam śmiało ciało”. Za intrygującymi określeniami konkurencji kryły się zadania z szerokiego zakresu udzielania pierwszej pomocy, w tym podejmowanie działań w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, podejrzenia zawału, padaczki, czy też krwotoku, zranień i złamań.
            Wspaniała organizacja oraz świetna atmosfera rywalizacji wzbogacona została o pokaz służb ratowniczych.

• Skacząca Szkoła

• Liceum Wojskowe w Trzebini skacze dalej!

W dniach 13 i 19 maja 2022 r., odbyła się kolejna tura szkolenia spadochronowego dla Klas Wojskowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.
            W zaprzyjaźnionym klubie KRAK SKAY w Krakowie pod bacznym okiem instruktorów uczniowie klas wojskowych, uczennica klasy medycznej oraz po raz pierwszy nasi nauczyciele: geografii oraz języka niemieckiego, podjęli się próby pokonania swoich ograniczeń i opuścili samolot na wysokości 1250 metrów aby dać ponieść się największym emocjom i przyjemności swobodnego spadania.
            19. uczestników kursu w dwóch wylotach wykonało swój pierwszy skok - skacząc z samolotu AN-2. Skoki otwierał w obu wylotach dyrektor LO w Trzebini, p. Marek Kuchta.
            Trzeba dawać przykład młodszym, a i samemu sprawiać sobie trochę radości z życia.