• Świąteczny wolontariat

• 9 grudnia 2023 r., nasi uczniowie z klas mundurowych i pedagogicznych, w ramach wolontariatu, czując już zapach świąt - postanowili w zaprzyjaźnionym krakowskim oddziale Fundacja Ronalda McDonalda, podzielić się kunsztem kulinarnym. Chorym dzieciom oraz ich rodzicom upiekli pierniczki - MNIAM :)
            Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i do siego roku:)

• Kolejny sukces Kingi w Turnieju Tańca!

• I miejsce Kingi Witkowskiej w Turnieju Tańca o Puchar prof. Mariana Wieczystego w Krakowie w dniu 9 grudnia 2023 r., w kategorii 16+ E LA Solo.
            Turniej Tańca o Puchar prof. Mariana Wieczystego to największy i najbardziej popularny w Polsce Turniej tańca o charakterze międzynarodowym, w którym w ciągu trzech dni tego roku wzięło udział ponad 2000 uczestników.

• XV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim

• W dniu 8 grudnia br., w Dworku Zieleniewskich w Trzebini, odbył się XV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim, w którym Nasze Liceum reprezentowały dwie uczennice: Kinga Krawczyk z klasy II f oraz Anatolia Dzierwa z klasy III b.
            W kategorii szkół ponadpodstawowych Kinga zajęła II miejsce, a Anatolia miejsce III.
            Serdecznie gratulujemy!

• Mikołajkowy Turniej Strzelecki

• W dniu 2 grudnia 2023 r., kadeci klas wojskowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu "PARASOL", wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim na strzelnicy pneumatycznej LOK Chrzanów. Turniej został zorganizowany przez LOK Chrzanów oraz PMDK w Trzebini. W zawodach udział wzięli uczestnicy ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu chrzanowskiego.
            Strzelania odbywały się z karabinków pneumatycznych z zamkniętymi przyrządami celowniczymi, na dystansie 10 m dla klas ponadpodstawowych - w postawie strzeleckiej stojąc.
            Zawody stały na wysokim poziomie, a różnica pomiędzy zawodnikami była niewielka, co świadczy o dobrym przygotowaniu zawodników do zawodów.
            Nasi kadeci na kolejnych zawodach strzeleckich zajęli miejsce na podium. Gabriela SNOPEK z klasy 2B OPW zajęła 3. miejsce indywidualnie w kategorii dziewcząt, a Wiktor BAŁYS z klasy 3C OPW zajął również 3. miejsce w kategorii chłopców. Reszta naszych zawodników też strzelała bardzo dobrze, ale tutaj liczył się każdy zdobyty punkt. Mamy utalentowaną grupę strzelców w szkole. Teraz tylko musimy ich oszlifować i będą wysokie miejsca w przyszłości na zawodach.
            Poza konkurencją nasi kadeci mieli okazję postrzelać z karabinka pneumatycznego wzorowanego na AK 74.
            Dziękujemy Panu Jackowi Palce z LOK Chrzanów za zaproszenie na zawody oraz sprawną organizację zawodów.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów zajęcia miejsc na podium oraz życzymy powodzenia w szkoleniach strzeleckich. Wkrótce pewnie zobaczymy się na osi.

• Zakończenie II edycji kursu płetwonurka P1 LOK CMAS

• W dniu 1 grudnia 2023 r., kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu "PARASOL", wzięli udział w zakończeniu kursu P1 LOK CMAS. Była to druga edycja organizowana w naszej szkole – i nie ostatnia. Nurkowanie odbyło się na terenie symulatora nurkowań DEEPSPOT w Mszczonowie. Obiekt znamy już z wcześniejszego kursu. Piękna infrastruktura, ciepła, czysta woda, system jaskiń oraz łódka zatopiona na głębokości 20 m. Było co oglądać i wspominać. Obiekt zrobił na kursantach ogromne wrażenie. Pewnie będziemy tam wracać.
            Kolejna szóstka kadetów dołączyła do grona płetwonurków. W marcu planowana jest kolejna edycja, więc można już zastanawiać się czy chcecie iść w tym kierunku. Planujemy również podnieść nabyte już umiejętności, poprzez specjalizację np. nurkowanie w suchym skafandrze oraz nitroxie. Oczekujcie informacji na Librusie :-)
            W okresie zimowym, dla kadetów posiadających już uprawnienia do nurkowania, planujemy zorganizować zajęcia na basenie w Oświęcimiu, celem podniesienia kwalifikacji.
            Bardzo nas cieszy fakt, iż młodzież z naszej placówki chce podnosić swoje umiejętności poprzez udział w skokach spadochronowych oraz szkoleniu płetwonurków. Gratulujemy wytrwałości oraz ukończenia kursu.