• Dzień Holocaustu

• W sobotę, 27 stycznia br., o godz. 11:00, przed bramą cmentarza żydowskiego w Trzebini - Stowarzyszenie Kehila zorganizowało spotkanie upamiętniające ofiary Holocaustu.
            Uczniowie naszej szkoły złożyli kamyk i zapalili znicz pod tablicami przy bramie cmentarza na znak pamięci o:
            - około 150. bezimiennych ofiarach z obozu, za torami w Trzebini, sprowadzonych z różnych krajów Europy, których próbowano odhumanizować, odebrać godność i zatrzeć po nich ślad,
            - o ponad 700. osobach pochodzenia żydowskiego, wywodzących się stąd i przesiedlonych z innych pobliskich miejscowości, którzy w czerwcu 1942 r. zostali wywiezieni do KL Auschwitz-Birkenau i zamordowani.

Uczniowie, jesteście niezawodni!

• Studniówka' 2024

• Uroczystość odbyła się 26 stycznia br., w restauracji Tiffany w Woli Filippwskiej. W studniówce' 2024 naszego Liceum, udział wzięło 55 uczniów.

• Lekcja historii o dowódcy Batalionu „PARASOL”, Adamie Borysie ps.”PŁUG” oraz wręczenie awansów kadetom naszego Liceum

• W dniu 25 stycznia 2024 r., w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini im. Batalionu "PARASOL", 50. kadetów otrzymało awanse na wyższe stopnie, które wręczyła Pani kpt. Agnieszka Kierepka – Hoła z WCR Oświęcim wraz z Panem Dyrektorem Markiem Kuchtą. Następnie 14. kadetów klas wojskowych naszego Liceum otrzymało certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu z zakresu ratownictwa pola walki COMBAT LIFESAVER. Program kursu opierał się na standardach ratownictwa pola walki NATO. Podnoszenie wiedzy oraz uprawnień przez naszych kadetów jest dla nas priorytetem, gdyż to, czego nauczą się w Liceum w późniejszej służbie przyniesie im tylko same profity.
            W trakcie uroczystego wręczenia awansów kadetom wzięło udział jeszcze dwóch gości, którzy uważnie przyglądali się uroczystości. Byli to Pan Mariusz OLCZAK – Dyrektor Archiwum Akt Nowych w Warszawie oraz Grzegorz MUSIDLAK – Prezes Zgrupowania Historycznego Kompanii Witkowskiej, którzy przyjechali do nas z prezentacją książki o dowódcy Batalionu „PARASOL”, Adamie Borysie ps.”PŁUG”.
            Pan Mariusz OLCZAK zaprezentował, jak wyglądało szkolenie z zakresu samoobrony oraz strzelania harcerzy - późniejszych żołnierzy Batalionu „PARASOL”. Pan Dyrektor Olczak nawiązał, iż nasi kadeci szkolą się w skokach spadochronowych, jak kiedyś „Cichociemni”, którym był Adam Borys ps. Pług oraz szkolą się z samoobrony i wyszkolenia strzeleckiego, jak kiedyś żołnierze Batalionu „PARASOL” - przed wybuchem Powstania Warszawskiego.
            Takie porównanie oraz noszony przez naszych kadetów na ramieniu znak Batalionu „PARASOL” daje nam powód do dumy oraz nakazuje nie zapominać o poprzednikach, którzy powinni być wzorem do naśladowania, jeżeli chodzi o patriotyzm i miłość do naszego kraju.
            Dziękujemy za wizytę w naszej szkole tak Szacownym Gościom oraz za przeprowadzoną kolejną, żywą lekcję historii o naszym patronie.

• II Powiatowy konkurs " Piosenki, z których się żyje"

• 25 stycznia br., odbył się II Powiatowy Konkurs "Piosenki, z których się żyje..."
            Z radością informujemy, że nasza uczennica Kinga Krawczyk zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, a debiutujący zespół "Parasolki" w składzie: Aleksandra Legin, Kinga Krawczyk, Sławomir Kaleta oraz Artur Krawczyk, zdobył miejsce III.
            Serdecznie gratulujemy!

• 101. urodziny ppłk Zbigniewa Rylskiego z Batalionu "Parasol"

• W dniu 23 stycznia br.,, ppłk Zbigniew Rylski „Brzoza”, żołnierz Batalionu AK „Parasol” obchodzi jubileusz 101. urodzin.

Nasze Liceum miało zaszczyt gościć w dniu 10 listopada 2023 r., ppłk Zbigniewa Rylskiego na uroczystości nadania szkole imienia Batalionu "Parasol". Ppłk Zbigniew Rylski został ojcem chrzestnym nowego sztandaru liceum ze znakiem Batalionu "Parasol".

Czcigodny Jubilacie!
            W uroczystym dniu 101. urodzin społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu "Parasol", składa Panu serdeczne życzenia: dobrego zdrowia, samych pogodnych dni oraz licznych wyrazów życzliwości i szacunku. Niech ten dzień, i cały nadchodzący rok, będą pełne radości, zadowolenia, spełnienia i uśmiechu na twarzy!
            Wszystkiego najlepszego!