• Rekrutacja na rok szkolny 2024/25
          do klasy pedagogicznej

W klasach pedagogicznych realizowane są innowacyjne programy nauczania: "Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna",  „Zagadnienia penitencjarne” w zakresie przedmiotu „Pedagogika resocjalizacyjna”
          „Pedagogika wczesnoszkolna”.
          Zajęcia prowadzone są przez specjalistów posiadających bardzo bogate doświadczenie w przedmiotowych dziedzinach: pedagogika resocjalizacyjna - wieloletni funkcjonariusz Służby Więziennej, pedagogika wczesnoszkolna – wieloletni praktyk w pracy z dziećmi.
          Zajęcia prowadzone są w części teoretycznej (w szkole) i części praktycznej – na terenie współpracujących jednostek, tj.: Zakładu Karnego w Trzebini oraz Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Trzebini i Niepublicznego Przedszkola „Błękitna Laguna w Trzebini”.
          Dodatkowo, w ramach programu nauczania, uczniowie ćwiczą podstawy języka migowego.
          Co ZYSKASZ w klasie pedagogicznej?

• poznasz istotę pedagogiki, uwarunkowania psychologiczne, metody, formy, narzędzia pracy nauczyciela – wychowawcy,
          • poznasz historyczne postacie zajmujące się pedagogiką
          • uczestniczyć będziesz w kreowaniu własnych zajęć, pomocy dydaktycznych,
          • poznasz zabawy ruchowe, ćwiczenia umuzykalniające, metody aktywizujące,
          • spotkasz się z przedstawicielami Służby Więziennej, poznasz specyfikę pracy funkcjonariuszy oraz zasady funkcjonowania zakładów karnych i aresztów śledczych
          • połączysz naukę z praktyką.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, biologia, język angielski
          Przedmioty uzupełniające: pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna i pedagogika resocjalizacyjna, od klasy 2 - podstawy psychologii
          Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka oraz język angielski i biologia
          Zajęcia rozwijające zainteresowania: skoki spadochronowe, strzelectwo, kalistenika, ASG, SKS, kurs płetwonurka, samoobrona, basen, zajęcia językowe, zajęcia dziennikarskie.
          COŚ WIĘCEJ?
          Klasy pedagogiczne funkcjonują w trzebińskim liceum od lat 90. W szkole wykształciło się wielu pedagogów, którzy w dalszym toku kształcenia wybrali kierunki takie jak: resocjalizacja, pedagogika szkolna, wczesnoszkolna, specjalna, psychologia, animacja kultury.
          Prowadzimy je jako JEDYNA SZKOŁA W POWIECIE i jedna z nielicznych w POLSCE.
          Klasy pedagogiczne wyposażają w wiedzę i umiejętności ułatwiające poruszanie się w tematyce funkcjonowania Policji i Służby Więziennej oraz specyfiki pracy pedagogów, nauczycieli, wychowawców, czy terapeutów. Zajęcia kształtują charakter, uczą empatii, umiejętności pracy zespołowej i odpowiedzialności.

Klasy pedagogiczne naszego Liceum funkcjonują na podstawie POROZUMIEŃ O WSPÓŁPRACY zawartych z:
          - Przedszkolem Samorządowym Nr 1 w Trzebini
          - Niepublicznym Przedszkolem „Błękitna Laguna” w Trzebini