• Tradycyjnie, 18 kwietnia br., odbył się w naszej szkole VII Powiatowy Dzień Kadeta połączony z promocją Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol”.
      Uroczystość rozpoczął Dyrektor Marek Kuchta, który przywitał zaproszonych gości. Jako pierwsi pokaz samoobrony wykonali grupa kadeci z klasy II B pod dowództwem kadet Agaty TOMASZEWSKIEJ. Pokaz bardzo dynamiczny i nikt
    • W dniu dzisiejszym (tj. 17 kwietnia 2024 r.) Liceum Ogólnokształcące w Trzebini im. Batalionu "PARASOL", otrzymało książkę o Batalionie "PARASOL" autorstwa Piotra Stachiewicza - z dedykacją napisaną przez Pana ppłk. Zbigniewa Rylskiego ps. Brzoza.
    • W dniu 10 kwietnia br., zainaugurowaliśmy rozpoczęcie VII edycji skoków spadochronowych w naszej szkole.
      W kursie wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszego liceum - łącznie 24 osoby.
      W tym roku zmieniła się formuła skoków spadochronowych i skaczemy AFF (Accelerated Freefaill).
    • W ostatnią sobotę, tj. 13 kwietnia br., korzystając z pięknej wiosennej pogody, kadeci klas wojskowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu "PARASOL" udali się w leśne tereny celem przeprowadzenia gry terenowej z wykorzystaniem karabinków ASG.
    • Pogoda wiosną nam dopisuje, więc trzeba się szkolić na świeżym powietrzu. W dniu 11 kwietnia 2024 r., kadeci klas 3A i 2C Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini im. Batalionu "PARASOL", kolejny raz wzięli udział w szkoleniu na terenie 112. Batalionu Lekkiej Piechoty 11 MBOT w Oświęcimiu.
    • W piątek, 5 kwietnia br., uczniowie naszej szkoły zawitali na słonecznym Podkarpaciu. Klasy 2f, 2g, 3b oraz 3c miały okazję zwiedzić słynne już Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów.
    • W dniu 4 kwietnia 2024 r., w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini im. Batalionu "PARASOL", kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć Pana st. chor. szt. Dariusza BIERNACKIEGO z Jednostki Wojskowej Komandosów.
      Wizyta związana była z prezentacją służby w jednostce dla klas wojskowych naszego Liceum. Pan chorąży przedstawił
    • W dniu 27 marca 2024 r., w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini im. Batalionu „Parasol“, odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom IV Wiosennego Turnieju Strzeleckiego i Pierwszej Pomocy.
      W zawodach rywalizowali uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatu chrzanowskiego. Ogółem
    • 27 marca 2024 r., tradycyjnie już, odbył się w naszej szkole Dzień Wielkanocny - impreza integrująca całą licealną społeczność.
      Oprócz udziału w konkurencjach sportowych (oczywiście nawiązujących do Wielkanocy), młodzież zademonstrowała pięknie przystrojone świąteczne stoły ze smakowitymi potrawami.
    • Pragniemy poinformować, iż Liceum Ogólnokształcące w Trzebini im. Batalionu "PARASOL" zostało wpisane w roczny plan współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na rok 2024 przez Jednostkę Wojskową Komandosów.
    • Zapraszamy na Dzień Kadeta - 18 kwietnia 2024 r.

• Oferta edukacyjna

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły
          • Klasy Wojskowe - Oddziały Przygotowania Wojskowego
          • Pokaż